ЛЕНТА

Блокують телефони: прості поради, як вберегти свою електроніку від хакерів

Хакери блокують чужі мобільні телефони та планшети і вимагають гроші від власників. Тільки в Києві викрили 10 таких хакерів за останні два місяці. Як вберегти свою техніку та особисту інформацію розповіли експерти, – пише segodnya.ua.

 

Так, нещодавно хакери зламали у киянки Ольги Павленко електронну пошту і отримали доступ до всієї інформації, яка була у дівчини в телефоні. Потім зловмисники почали вимагати викуп за новий пароль, оцінивши його в півтори тисячі гривень.

 

 

“Я взяла телефон, на екрані висвітилося повідомлення: “для подальших інструкцій напишіть на цю електронну адресу. Хакери свій пароль поставили, і я не знала, який”, – розповіла постраждала.

 

Щоб дістатися до особистих даних українців, кіберзлочинці використовують так звану систему фішингу – тобто відсилають користувачеві будь-якої соціальної мережі фальшиве посилання. Наприклад, під приводом оновлення інформації із-за збою системи.

 

“Якщо людина перейшла за посиланням, то необхідно стежити за тим, щоб після переходу ніхто не намагався отримати від вас персональну інформацію, що стосується вашого логіна або пароля”, – зазначив керівник київського міжрегіонального управління кіберполіції Сергій Кропива.

Іноді в таких посиланнях хакери не вимагають вводити дані, а пропонують встановити безкоштовну програму.

“Для того, щоб пройти якийсь тест, треба завантажити якусь програму, “зробіть це без реєстрації”, там дві секунди. І ви завантажуєте програму, а це – троян (шкідлива програма, що маскується під нешкідливу та легальну. – Ред.) насправді. І ви своїми руками відкрили доступ”, – пояснив фахівець з кібербезпеки Олег Пилипенко.

 

Відкрити хакерам доступ до сторінки можна і легким паролем. Щоб захистити сторінку від хакерів, експерти рекомендують змінювати пароль раз на місяць, додавати великі літери, символи підкреслення – і ні в якому разі не брати за основу ім’я або рік народження.

Тільки в столиці за останні два місяці викрили десять хакерів – вони вимагали 10 тисяч гривень за повернення доступу до зламаної сторінки. Тепер зловмисникам загрожує до трьох років ув’язнення.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!