ЛЕНТА

Британія викрила таємну лабораторію по виготовленню “Новачка”

Спецслужбам Великобританії вдалося встановити місце в Росії, де виготовляти хімічну речовину “Новачок” для того, аби отруїти колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його доньку Юлію.

“Сили безпеки вважають, що вони визначили місце розташування секретної російської лабораторії, яка справила бойова отруйна речовина, яке використовувалося в Солсбері”, – йдеться в заяві офіційного Лондона.

Посилаючись на джерела, журналісти стверджують, що місце виробництва було визначено “на основі наукового аналізу і розвідувальних даних”, однак, в цьому “немає 100-відсоткової впевненості”.

Крім того, один із розробників нервово-паралітичного газу “Новачок, яким отруїли росіян в Солсбері, підтвердив провину Росії.

На даний час британський уряд розглядає заяву російських дипломатів про доступ до Юлії Скрипаль, яка недавно прийшла до тями і вже може говорити.

Раніше Британія відмовилася проводити спільне з Росією розслідування хімічної атаки в Солсбері, тому що Кремль є основним підозрюваним.

“У Конвенції із заборони хімічної зброї не вказана вимога для жертви почати розслідування спільно з імовірним винуватцем. Навпаки, вчинити так було б збоченням”, – повідомив в.о. постійного представника Британії при Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) Джон Фогго.

29 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров запропонував скликати позачергову сесію виконавчої ради ОЗХЗ. За його словами, це потрібно, щоб безпосередньо поставити західним партнерам питання і “налагодити відкритий і чесний діалог”.

Однак в документі йдеться, що Британія відмовляється прийняти пропозиції Росії. Крім того, Фогго підкреслив, що Росія скликала засідання за дуже короткий термін. За його словами, це означає, що Москва зовсім не зацікавлена в обговоренні проблеми, інакше готувала б зустріч довше.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!