ЛЕНТА

Буде гаряче: розкриті військові плани США

Підготовка до військового удару по Сирії з боку Америки триває, але він може не відбутися через оцінку ризиків таких дій.

“Принаймні та інформація, яка зараз є, говорить про підготовку такого удару”, – повідомив у коментарі “Обозревателю” співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

За його словами, таку можливість вже обговорили і на Радбезі ООН, і по військовим каналам з Росією, також про можливість удару була попереджена цивільна авіація.

“Але, це не обов’язково означає, що такий удар відбудеться. Наразі 50 на 50, тому що оцінюються ризики. Але на рівні Адміністрації президента, то може і 60 на 40, тобто може бути. Але казати про оголошення, що за 72 години обов’язково вдарять, я б не став би”, – вважає Мельник.

На думку міжнародника, в США не стоїть метою саме військова акція, вони хочуть отримати гарантії того, що хімічна зброя більше не буде застосована.

“Вчора не пройшла резолюція про направлення Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ). Якщо вдасться досягти політичних домовленостей, то це може бути виставлено, як досягнення цих цілей. Сама загроза військової акції може бути більш дієвою, ніж реальні війські дії”, – сказав він.

До того, ж за словами Мельника, основана задача, яка зараз вирішується, це не допустити прямого зіткнення між військовими РФ та США.

“Як раз тому, що це не виключено, вони теж розуміють ступінь цього ризику і шукають варіанти”, – пояснив він.

Радники і військові представники обговорюють з президентом США Дональдом Трампом масовану ракетну атаку по декількох цілях протягом більш ніж одного дня в Сирії.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!