ЕКСКЛЮЗИВ

Чи стане Петро Порошенко президентом України вдруге, – Парасюк

Чи стане Петро Порошенко президентом України вдруге, скільки коштує вступ до парламентської коаліції, чому війна з Росією затягнулася на роки, кому це вигідно, хто організував Майдан і як ставилися протестувальники до своїх політичних керівників, на що схожий український парламент, як із цим боротися і чи потрібно главі МВС Арсену Авакову йти у відставку. Про це, а також про те, що йому довелося пережити в полоні, в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі “112 Україна” розповів позафракційний народний депутат Володимир Парасюк. Видання “ГОРДОН” ексклюзивно публікує текстову версію інтерв’ю.

Завдяки КВК я розвивався творчо, і це мені знадобилося: вільніше почуваюся під час виступів

– Володю, добрий вечір!

– Вітаю вас!

– Мені дуже цікаво з вами розмовляти, і зараз я буду ставити вам гострі нестандарні запитання…

– …буду радий відповісти. (Усміхається)

– Мало хто знає, чим ви займалися до своєї зоряної миті, до Майдану. Наскільки мені відомо, ви вчилися на факультеті електроніки Львівського університету, але закінчили економічний факультет. Чому змінили спеціальність?

– Ну, по-перше, були обставини, зі здоров’ям пов’язані, по-друге, працювати доводилося, а фізика – наука точна, вона потребує стаціонарного навчання, і я зрозумів, що потрібно на якусь гуманітарну спеціальність переводитися, або туди, де можна дистанційно навчатися, і перевівся на інший факультет.

– Ви були гравцем команди КВК “Еталон” (Львів)…

– …так, був…

– …тобто ви – “кавеенщик”?

– У той час – так.

– Цікаво було цим займатися?

– Дуже. Я цим пишаюся! Це прекрасна гра, вона збагачує інтелектуально, розвиває, і хоча багато журналістів намагається мене вколоти цим, як якимось “мінусом” моїм, я вважаю це “плюсом”…

– …а чому це “мінус”? Нехай самі пограють…

– …ні-ні, я просто кажу, що у студентські роки – це прекрасний час був, я об’їздив усю Україну, був за кордоном, ми багато комунікували з іншими людьми. Я розвивався творчо, і це мені знадобилося: вільніше почуваюся під час виступів.

– Ви самі тексти писали?

– Намагався більше автором бути – я не дуже сильний як актор. Але по-різному бувало.

– Найдотепніший свій жарт пам’ятаєте?

– (Сміється.) Чесно – ні. Але якщо до кінця програми щось прийде, обов’язково розповім.

– До подій на Майдані у вас була своя відеостудія, і працювали ви відеооператором на весіллях та інших урочистостях…

– …так, заробляв цим.

– Добре у вас виходило?

– Ну, добре чи ні, не мені судити: це творча робота… Але клієнтська база була величезна, наші хлопці і за кордоном знімали. Якщо хотілося більше заробляти, сам ішов і знімав. Ще раз скажу: незадоволених клієнтів не було, тому що працювали командою, і навіть коли я все кинув і поїхав на Майдан, колеги мене підтримали, усі “хвости” мої підтягнули… Звичайно, довелося спілкуватися із клієнтами, просити вибачення за затримку. Були якісь фейки в інтернеті: мовляв, хтось залишився незадоволений. Але я це перевіряв, це все брехня.

Майдан організувало суспільство, а потім до нього просто примазалися політики

– Коли на самому початку Євромайдану я туди вийшов, я розумів: це ми, люди, які хочуть змін у своїй країні, стоїмо проти Януковича і злочинної влади, за євроінтеграцію України. І я розумів, що це люди організували Майдан. Потім я став розумнішим, уже чотири роки минуло, і я ставлю собі запитання: ну добре, а сцена, звук, світло? На це потрібні були гроші. І самі люди, учасники Майдану, кажуть: мовляв, це були ігри олігархів, це російський слід, це американський слід… Хто організував Майдан?

– Суспільство.

– Однозначно?

– Так. А до нього, якщо народною мовою говорити, просто примазалися політики. Зрозуміло, цей порив вони хотіли максимально використати у своїх цілях, і, звичайно, була сцена, певний майданчик, щоб виголошувати якісь спічі… І така практика, у принципі, в усіх країнах: цей порив народу політики намагаються якось використати. Але організували цей протестний рух тільки люди, тому що Янукович уже настільки всім…

– …набрид і…

– …(киває) закрутив гайки, що вони просто-напросто позривалися. Хочу сказати, що на Майдан виходили, у першу чергу, бізнесмени, які відчували шалений тиск. Син Януковича заліз у кишеню вже навіть не до великого бізнесу, а до середнього і дрібного. Коли він до Львова приїжджав і відбирав ринки, це вже не жарти були, ці люди розуміли: далі ще гірше буде.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!