ЛЕНТА

Чим годують дітей у столичних школах: “мишині” порції, зіпсовані овочі та клейка вівсянка

Харчування у школах завжди було і залишається однією з кричущих тем. Поки Міністерство освіти замислюється над “переворотом” у цій галузі, батьки не припиняють боротися з існуючими на сьогодні проблемами. Так, днями одна зі столичних мам опублікувала у соцмережі фото страв, якими годують в одній з київських шкіл. А на додаток до зображень – величезний коментар із детальним описом. На пост вже відгукнулися десятки батьків з аналогічними проблемами, тож публікація за лічені години набула неабиякого резонансу. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Порції – мізерні, а на десерт – порчені яблука

Справа стосується початкової школи № 332, що в Дарницькому районі міста.

“Це бізнес, дитинко, нічого особистого – про шкільне харчування від ТОВ Понтем, який треба гнати в шию подалі від дітей. Я в сказі від того, як ця компанія годує дітей в школі. Мою дитину годує і ще близько 800 дітей з 1 по 4 класи. Жбурнути б в кого-небудь кабачкової ікрою, але спробую спокійно написати, що мене, як маму, не влаштовує в харчуванні від Понтему (об’єктивно – сама ходила пробувала не раз)”, – обурюється засновник правління Благодійний фонд “Київська Русь плюс” Оксана Дмитровська.

За словами автора посту, якість продуктів, що входять до щоденного раціону школярів, найнижчого рівня. Пережарена гречка, клейка вівсянка, недоварена картопля та пересолений суп – входять у ТОП найчастіших страв.

Та не тільки гарніром єдиним. Батьки скаржаться на овочі та фрукти, які подаються дітям.

“Є пункт в затвердженому меню: свіжі овочі. Але насправді діти щодня їдять кабачкову ікру. І це не ту, яку я сама іноді люблю купувати в магазині. То інша ікра. І виглядає вона не як магазинна, а, вибачте, як когось пронесло прямо в тарілку. А свіжі фрукти – це зіпсовані яблука з твердою шкіркою”, – стверджує Оксана Дмитровська.

Обурення викликає і розмір порції – вони майже вдвічі менше норми.

“Тут взагалі просто свинство. За затвердженим меню кожна порція повинна важити певну кількість грам. Наприклад: картопля – 100 г, котлета – 50 г, кабачкова ікра – 50 г… У нас вже були зауваження по порціях – мало дають, порції трохи збільшилися на якийсь час. А сьогодні ми зважили картоплю – 48 г!!! На хвилинку, не 90, що не 80. Ну це вже крадіжка просто. У дітей”, – підкреслює засновник правління Благодійний фонд “Київська Русь плюс”.

Подібні випадки трапляються і в центральних районах столиці.

“Аналогічна ситуація! Тільки у нас “Школярик” в Шевченківському районі. Теж були зустрічі з директором цього Школярика, а нічого не змінюється. Може якусь петицію написати?!”, – наголошує киянка Наталя Созанська.

Під “роздачу” попали й кухарі

Ще низка скарг від батьків – напряму до кухарів, які, безпосередньо, готують страви.

“І велике питання до кухарів – вам за самих себе не соромно? Коли ви бачите, як ваша їжа, на яку витрачаються на рік мільйони гривень з бюджету (наших податків як би), повністю йде в смітник – ви себе відчуваєте хорошими кухарями? Коли сама компанія знає про це і все у них добре – подумаєш, не їхня ж діти їдять незрозуміло що або зовсім не їдять, а ходять голодними”, – звертається Оксана Дмитровська.

Про особисту відповідальність та порядність шкільних кухарів зазначають й інші батьки.

“На жаль, це – бич майже кожної школи нашої країни. І справа не в якійсь конкретній компанії, яка виграла тендер. Таке відбувається практично у кожній шкільній столовій. І вина в цьому не тільки керівництва всього харчового процесу, а й звичайних працівників столової”, – підкреслює одна з обурених батьків Наталя Обручникова.

Дехто з батьків пропонує викликати ревізора, який допоможе навести лад у процесі харчування.

“Треба в школу ревізора! Нехай прославить і кухарів особисто і школу, і керівництво, може тоді стане соромно і зроблять якісь заходи по поліпшенню харчування”, – обурюється киянка Марина Приполок.

Чиновники – ігнорують скарги

Варто зазначити, що ані районні депутати, ані директор директора початкової школи №332 Дарницького району Юлія Пащенко, поки так і не надали жодних коментарів. З чиновників на ганебний пост відреагувала тільки профільний заступник голови КМДА.

“Цілком з Вами згодна. Зараз з колегами запропонували новий механізм організації харчування у школах, аби не було таких випадків”, – відповіла у коментарі заступник голови КМДА, голова Постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту Київради Ганна Старостенко.

А у відповіді батькам у ТОВ “Пантем” зазначили лише те, що їхні працівники точно за хабар не працюють, тож скаржитися на крадіжку нічого.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!