ЕКСКЛЮЗИВ

Чим влада відволікає увагу українців від виборів, – Стус

Цілком можливо, що реформа ВР проводиться не задля справжніх змін, а як технологія відволікання уваги від розпочатої виборчої кампанії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив консультант зі стратегій Володимир Стус.

«Основна мета реформування парламенту – це збалансувати представництво в комітетах. Адже зараз проблема у тому, що в ключових комітетах Верховної Ради немає представників не від більшості, а якщо вони і є, то їхня роль і вплив там зовсім незначні. Бо все це спирається на якісь кон’юнктурні переговори на тему, чи можна певній людині щось довірити, чи ні. Тому, відповідно, це впливає і на якість самих рішень», – сказав політичний консультант Андрій Вальчишин.

За його словами, якщо сам механізм призначення до складу комітетів народних депутатів буде більш чіткий і прозорий, то з цього приводу буде менше спекуляцій і можна буде забезпечити більш справедливе представництво.

«Як окремі депутати, так і опозиційні фракції жаліються, що вони не мають доступу до певних речей. Тому, це справді нагальне питання, як і більшість інших. Що ж стосується розподілу за квотами, то якщо він працюватиме, захищеною буде і меншість, яка матиме гарантоване право бути представленою у  комітетах ВР. Бо на сьогодні уся ця сфера оповита темрявою для більшості зовнішніх спостерігачів. І лише є чутки про те, чому якусь людину призначили, а якусь ні. Тому це розбалансовує політичну ситуацію і роботу самого парламенту», – вважає Вальчишин.

Володимир Стус наголосив, що у реформи Ради може бути й інша мета.

«Цілком можливо, що ця реформа робиться не для справжніх змін, а як технологія відволікання уваги від розпочатої виборчої кампанії. І політтехнологи працюють над тим, щоб дезорієнтувати увагу конкурентів, які активно готуються до виборів. Тому дуже велика вірогідність, що реформа парламенту може просто провалитись», – наголосив консультант зі стратегій Володимир Стус.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!