ЛЕНТА

Чим загрожує вступ України в НАТО– представник США

Росія стає досить агресивною, коли країни починають шукати шляхи приєднання до НАТО, зазначила Хатчінсон.

У НАТО усвідомлюють, що реакція Російської Федерації на приєднання України до Альянсу не буде позитивною. Про це заявила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон.

Реакція Росії не буде позитивною“, – зазначила Хатчінсон.

За її словами, РФ починає протидіяти країнам, які хочуть зблизитися або вступити в Альянс.

Немає ніяких сумнівів, тому що ми бачили в Чорногорії, що Росія стає досить агресивною, коли країни починають шукати шляхи приєднання до НАТО“, – заявила Хатчінсон.

Вона додала, що Росія змінює ставлення і до інших країн, які дивляться в бік НАТО, зокрема це стосується Швеції, “яка не вимагає членства в НАТО, але, безсумнівно, є рішучим партнером”.

Росія використовує гібридні форми ведення війни, в тому числі в кіберпросторі – її звичайні дестабілізаційні дії. Що я бачу, так це те, що Росія відчуває підходи, де тільки може, щоб розділити НАТО або країни, які напевно хочуть членства або партнерства з НАТО“, – заявила посол.

При цьому вона підкреслила, що партнерство є дуже важливим для Альянсу.

Ми цінуємо наших партнерів – деякі хочуть бути членами, деякі – не хочуть. Ми можемо мати союзників, навіть якщо вони знаходяться поза Європою, як Австралія, Японія і Південна Корея. Це важливі партнери, і ми хочемо зберігати країни, які сповідують західні цінності або хочуть слідувати західним цінностям, в нашому полі зору. І, звичайно, Україна – один з наших цінних партнерів, яким ми допомагаємо в кінцевому підсумку отримати членство“, – заявила Хатчінсон.

Тому, чи відреагує Росія, так, вони це зроблять …”, – зазначила посол.

При цьому вона підкреслила, що з Росією не буде відновлення відносин за звичними правилами, поки вона не звільнить захоплені території України.

Ми тут для того, щоб робити правильні кроки, і ми не очікуємо позитивного результату від Росії. Це не те, з приводу чого ми стурбовані. Ми стурбовані з приводу суверенної території України, і ми готові стояти пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки Україна буде захищатися, реалізовувати реформи, зміцнювати свої західні цінності. США і НАТО будуть разом з нею“, – заявила Хатчінсон.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко анонсував швидке проведення референдумів про членство України в НАТО і Євросоюз.

Крім того, голова держави в заяві щодо курсу України в НАТО зазначив, що завдяки спільним з українськими військовими навчань, військовослужбовці НАТО зможуть перейняти досвід України в протистоянні російській агресії.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!