ЛЕНТА

Чому Австрія не відкликала своїх дипломатів з РФ

Австрія разом з іншими країнами-учасницями ЄС прийняла рішення відкликати посла ЄС з Москви

Більше 30 європейських країн вислали російських дипломатів в результаті скандалу, який розгорівся в результаті отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля в британському Солсбері. Австрія, хоч і виявляла солідарність, але такий крок вирішила не робити. Глава уряду Себастьян Курц пояснив це небажанням псувати стосунки з Російською Федерацією.

Також Курц нагадав, що Австрія є штаб-квартирою міжнародних організацій, де щодня ведеться дипломатичний діалог.“Третина країн ЄС не стала висилати російських дипломатів, і ми опинилися в їх числі. Я разом з міністром закордонних справ прийняв рішення не робити цього, тому що ми традиційно підтримуємо добрі стосунки з Росією, є нейтральною країною і виступаємо штаб-квартирою для багатьох міжнародних організацій, таких як ООН або ОБСЄ. Щодня сотні дипломатів ведуть переговори у Відні, на нейтральній території, і ми розвиваємо нашу роль щодо налагодження мостів. Можна було б прийняти інше рішення, є різні аргументи, але я думаю, що ми прийняли вірне рішення”, – сказав Курц в ефірі місцевого телеканалу.При цьому канцлер додав, що Австрія разом з іншими країнами-учасницями ЄС прийняла рішення відкликати європейського дипломата з Москви для консультацій в Брюссель.

Чорногорія приєдналася до думки світової спільноти і також вислала з країни російського дипломата, оголосивши його персоною нон грата. Більше 30 країн по всьому світу проявили солідарність в бойкотуванні Росії після того, як на весь світ прогримів скандал з отруєнням колишнього развідника Сергія Скрипаля та його доньки.

“Російська хімічна атака”, як її охрестили в чиновницьких колах Євросоюзу, обернеться серйозними наслідками для 60 осіб. Першою на такий крок зважилася британська сторона, оголосивши персонами нон-грата 23 дипломата з РФ, а також призупинила на невизначений термін будь-які робочі контакти з Москвою. Власне, саме тут і сталося моторошне отруєння нервово-паралітичною речовиною “Новачок”, в результаті чого постраждали не тільки Скрипаль з дочкою, але і ще декілька десятків сторонніх людей, чиї життя зараз висять на волосинці.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!