ЕКСКЛЮЗИВ

Чому Путін не зможе домовитись з людиною-угодою Трампом

Віталій Портников у тому, як розглядають санкції в адміністрації США і в керівництві Росії

Відразу ж після оприлюднення нового списку санкцій сполучених Штатів в Білому домі заявили в готовності продовжувати зусилля по організації зустрічі американського та російського президентів. На перший погляд, така заява може викликати подив. Навіщо Трампу одночасно вводить санкції і прагнути до діалогу з Путіним. Якщо вже так хочеться домовитися з російським президентом, це не краще вже надходити прямо протилежним чином, демонструвати добру волю, закривати очі на путінські мистецтва? Висилку російських дипломатів з США ще можна було пояснити солідарністю з союзником, але списку санкцій – це вже ініціатива самих американців. Навіщо ж тоді зустрічатися?

Але в такому підході – суть особистості Трампа і його уявлень про життя і політиці. Обама вводив санкції, щоб продемонструвати своє неприйняття російської політики. В цьому і був сенс санкцій політики попередньої адміністрації – показати, що Америка не схвалює ті чи інші кроки, закликати до такого ж осуду союзників. Росія, з точки зору цього підходу, повинна була свою політику змінити, щоб позбутися від санкцій.

Трамп – людина-угода. І його уявлення про санкції відрізняється від уявлення Обами. Трамп тисне, щоб домовитися. Показово в цьому зв’язку його поведінку по відношенню до Кім Чен Ину. Звернення з північнокорейським диктатором у Трампа було куди більш жорстким, ніж звернення з Путіним. Трамп поки що не дозволив собі жодного зневажливого слова по відношенню до російського президента, всупереч будь-якій здоровій політичній логіці привітав Путіна з перемогою на виборах. Кім Чен Ина Трамп просто публічно ображав.Але варто було північнокорейському лідеру проявити інтерес до домовленостей з Вашингтоном, заявити про готовність обговорювати можливість денуклеаризації Корейського півострова (хоча цілком можливо, що у Пхеньяна і Вашингтона абсолютно різні уявлення про ядерне роззброєння) – як Трамп негайно погодився на особисту зустріч з главою Північної Кореї. Тобто зробив те, чого ніколи не робив до нього жоден президент Сполучених Штатів. І нехай це рішення Трампа не вписується в рамки поведінки відповідального політика, для людини-угоди все логічно: пішов назустріч – отримав нагороду. Але, разом з тим, тиск на КНДР Трамп і не думає припиняти, воно буде ослаблено тільки в разі досягнення конкретного результату.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!