ЛЕНТА

Чому РФ не відпустить Україну, – думка історика

Твердження заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, що війна між Росією і Україною триває вже 300 років, неправильне з точки зору історії

Про це заявив український історик Ярослав Грицак.

“З точки зору історії, ця заява не має ніякого сенсу. Я розумію ще як, може, метафора, тому що під війною розуміється збройний конфлікт. Якщо він має на увазі протистояння, то так”, – сказав експерт.

За його словами, саме збройний конфлікт з Росією Україна мала два рази, і тривали вони аж ніяк не 300 років. Відсутність військових конфліктів історик вважає однією з причин, чому Україна і Росія настільки довгий час були між собою пов’язані.

Грицак вважає, що багаторічне протистояння між Україною та Росією відбувається тому, що для Росії Україна є стратегічно важливою територією.

“І це не тільки про ресурсах, яких в Україні дуже багато, Росія також вимагає інтелектуальних ресурсів України, тому що Росія була і залишається великою, але більш відсталою”, – говорить він.

Але історик зазначає ще більш важливий фактор, який впливає на російсько-українські відносини.

“Росія вважає, що Україна не просто є її територією, це серце російської дійсності. Тому що для росіян, територія, звідки береться їх історія – це Київ, це хрещення Русі. Оскільки росіяни далі продовжують бачити свою історію не в національних термінах, а в релігійних і імперських, тому для них Україна – їх ключова територія “, – пояснює він.

Відзначимо, напередодні в Росії заявили про початок повномасштабної на сході України. Про це заявив депутат Держдуми РФ Сергій Железняк у відповідь на заяву президента Петра Порошенка про терміни закінчення антитерористичної операції.

Російський пропагандист переконаний, що новий закон розв’яже руки «режиму в Києві» і в травні почнеться повномасштабна війна.

«У Росії закликають світову спільноту уважно поставитися до слів Петра Порошенка, який вирішив змінити формат АТО на« справжню війну », – додав Железняк.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!