ЛЕНТА

Чому Україна не може розірвати договір про дружбу і співробітництво з РФ

Стало відомо, чому Україні все ж не зможе розірвати договір про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією

Як заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе, це пов’язано з тим, що даний договір використовується України, як доказ порушень РФ у міжнародних судах.

“Чому не скасовано до цього часу? Це одна з тих принципових угод, на які ми посилаємося і в своїх позовах. Через те, що цим договором Росія і визнає нашу територіальну цілісність, і непорушність кордонів, і саме для цього нам абсолютно було необхідно продовжувати посилатися на цю угоду”, – заявила чиновник.

Також вона підкреслила, що в односторонньому порядку Україна може скасувати лише окремі положення договору, але і це “непроста робота”.

“Це повинен бути дуже виважений і дуже конкретизований аналіз всіх конкретних статей цієї угоди”, – підсумувала вона.

Держдума хоче денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною. У Державній думі Росії перший заступник голови комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін висунув пропозицію скасувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною.

За його словами, даний договір вигідний тільки Україні. «Бо, не обумовлюючи механізмів партнерства, співпраці і дружби, в другій статті Договору ми визнаємо територіальні межі України, а вони, відповідно, наші, на момент підписання та ратифікації цього документа. Тобто мова йде про те, що, підписавши цей Договір, Росія в 1997, а потім під час ратифікації в 1999 році підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України», – заявив російський депутат.

Разом з тим він розповів, що в 90-тих Росія була проти положення документа про межі і висувала більш конкретні умови розмежування. Таким чином, Затулін запропонував денонсувати договір в частині, де країни визнають територіальні кордони один одного.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!