ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків

ДБР і хвиля фейків

Державне бюро розслідувань (далі ー ДБР) вступає в дію у вересні, а це означає, що всі важливі справи переходять до його компетенції. Ця новина добряче нажахала наш елітний прошарок. Комусь не на жарт перекриють кисень, і замовні статті з компроматом не будуть працювати.

Штат ДБР тільки формується, а ЗМІ вже пестрять гучною джинсою. Вочевидь налякати зуміли. Навіщо репутацію Бюро заздалегідь плямують та кому це вигідно? Ми провели розслідування та віднайшли незручну правду. Про це все далі у статті.

Яка картина в Інтернеті? Тонни негативу в ЗМІ щодо Бюро, яке навіть не запрацювало. Тому ДБР звернулося до українських ЗМІ з проханням не паплюжити його співробітників. Неочікувана реакція на шквал замовних статей, що ганьблять претендентів на посади керівників департаментів Бюро, відібраних конкурсною комісією. На своєму офіційному сайті ДБР розмістило заяву, в якій «засуджує будь-які замовні інформаційні кампанії, тим паче ті, які мають на меті дискредитувати людину ー її гідність, репутацію і особисте життя». Без загроз. Раптом можна сколихнути совість?

Офіційне звернення ДБР з цього приводу: https://dbr.gov.ua/news/dbr-zaklikalo-pripiniti-zamovni-informaciyni-kampanii

Замовники не врахували, що  відстежити виконавців не складно. У заяві наголошується, що до матеріалів які соромлять директора Бюро Романа Трубу, його заступників, учасників конкурсів і членів конкурсних комісій та «з’являються на одних і тих же інформаційних ресурсах і не отримують широкого поширення. Проте, вони носять системний характер і дискредитують новий правоохоронний орган »

Залишимо список, щоб потім не повертатися. Конкурсна комісія ДБР відібрала 27 кандидатів на посади керівників департаментів Бюро:

 • Директор територіального управління в Києві ー Руслан Марчук. Працює в поліції.
 • Директор територіального управління в Краматорську ー Артем Матвєєв.
 • Директор територіального управління у Львові ー Микола Друзюк. Керівник Радехівської місцевої прокуратури Львівської області.
 • Директор територіального управління в Мелітополі ー Денис Керман. Працює заступником начальника управління представництва інтересів громадянина та держави в суді прокуратури Запорізької області.
 • Директор територіального управління в Миколаєві ー Олег Денега. Був помічником заступника генерального прокурора Олега Залезка.
 • Директор територіального управління в Полтаві ー Володимир Тимошко.
 • Директор територіального управління в Хмельницькому ー Сергій Палатов.
 • Керівник першого управління організації досудових розслідувань ー Євген Шевцов. Працює в поліції.
 • Керівник другого управління організації досудових розслідувань ー Олександр Туру. Працює начальником Ірпінського відділення ГУ УКРІНФОРМ в Київській області.
 • Керівник третього управління організації досудових розслідувань ー Артем Бугаєць.
 • Керівник управління інформаційно-аналітичної розвідки ー Роман Білоус. Службовець Нацполіції.
 • Керівник управління оперативних розробок ー Володимир Криволапов.
 • Керівник управління супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань ー Сергій Житник. Працює в поліції.
 • Керівник управління внутрішнього контролю — Богдан Чобіток. Раніше він працював в СБУ.
 • Керівник управління забезпечення діяльності ー Василь Титарчук. Зараз тимчасово не працює.
 • Керівник управління кадрової роботи та державної служби ー Віталій Француз.
 • Керівник управління міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій ー Андрій Багров. Працює в Нацполіціі.
 • Керівник управління оперативного забезпечення і оперативно технічних заходів — Олександр Яковлєв.
 • Керівник управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку, звітності, головний бухгалтер ー Денис Луцик.
 • Керівник управління правового забезпечення ー Оксана Пащенко. Заступник директора департаменту Гуїса Мін’юсту.
 • Керівник управління режимно-секретної роботи та захисту інформації ー Алла Костюкова. Заступник начальника відділу Національної академії СБУ.
 • Керівник управління спеціального призначення ー Андрій Калашник.
 • Начальник відділу внутрішнього аудиту ー Петро Божевский. Працює в СБУ.
 • Начальник відділу організаційно-адміністративного і аналітичного забезпечення ー Олександр Коваль.
 • Начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ ー Мар’яна Гайовська-Ковбасюк. Начальник відділу моніторингу та аналітики управління зі зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації ГПУ.
 • Головні спеціалісти відділу проведення перевірок щодо застосування поліграфа управлінням внутрішнього контролю ーЯрослав Денисенко та Дмитро Шишкарев.

Ці 27 осіб пройшли десятки перевірок, в тому числі тест на детекторі брехні. Кандидати були відібрані з більш ніж 5 тисяч осіб. Цілком логічно, що серед цих 5 тисяч претендентів знайшлися незадоволені підсумками конкурсу. Брудна інформаційна кампанія, яку ми спостерігаємо  ー їх справа. За мету вони ставлять повторний розгляд результату конкурсного відбору.

 

У чому тільки не звинувачували кандидатів на посади і керівників ГБР. Це і корупція, і приховування доходів в деклараціях, і навіть сепаратизм. Наприклад, нам запам’ятався “яскравий” фейковий матеріал, про «інтерв’ю» одного з кандидатів на посаду французького інформагентства. В самому «інтерв’ю» прізвище кандидата було подано в трьох різних транскрипціях, що свідчить про фальшивість. На перевірці всі ці звинувачення виявляються мильними бульбашками. Однак вони змушують ГБР витрачати час і ресурси на перевірку відвертих домислів. Адже, як сказано в згаданій заяві Бюро, новий правоохоронний орган «не ігнорує жодного такого сюжету, а також постійно аналізує свою роботу і готовий до співпраці зі ЗМІ».

 

Такі замовні кампанії докучають невинних людей — члени сімей кандидатів на посади. Оскільки ГБР в своїй заяві просить не паплюжити своїх співробітників, ми не будемо дублювати звинувачення на адресу членів сімей претендентів. Там вистачає жахів. Дружину одного з кандидатів назвали сепаратисткою, що має бізнес в Росії. Дружину іншого — творцем конвертаційного центру часів Януковича. Сестру і мати одного з керівників ГБР звинуватили в незаконному бізнесі, насправді, що належить цьому самому керівникові.

ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків

Мета у всіх цих матеріалів одна — зганьбити ГБР ще до початку роботи. ГБР буде займатися розслідуванням злочинів, скоєних чиновниками найвищого рівня. І багатьом з них є, чого боятися. Тому наша еліта намагається прикласти якомога більше зусиль та «проштовхнути» в Бюро своїх людей . А  водночас ー затягнути процес початку роботи ДБР, щоб встигнути приховати будь-які докази.

ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків

Очевидно, що директор ДБР Роман Труба і його заступник Ольга Варченко це прекрасно розуміють. А тому роблять все можливе, щоб Бюро запрацювало вже у вересні ー як це і було обіцяно. І, сподіваємося, будуть працювати, як ветеринари. Тобто лікувати хворобу, не звертати увагу на крики та спроби вирватися і податися в степ.

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

ДБР зробило звернення до ЗМІ стосовно фейків
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook