День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта

«Люби ближнього, як самого себе» – ми тільки зараз почали цьому вчитися» (С. Вакарчук)

Сьогодні, 14 травня фронтмену культового українського гурту «Океан Ельзи» Святославу Вакарчуку виповнюється 43 роки.

За цей час він здобув собі негласне звання народного улюбленця, більшість людей почали сприймати лідера «ОЕ» вже не тільки як музиканта, а навіть пророкували майбутнє у політиці. Хоча сам він зовсім не мітить у президентське крісло.

Цікаві факти про Вакарчука

День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта

Не секрет, що він дуже багатогранна особистість. У 2005 отримав Заслуженого артиста України, від 2007 до 2008 був народним депутатом України 6-го скликання, а у 2009 став кандидатом фізико-математичних наук.

Найбільшу увагу завоювали його короткі, влучні і водночас дуже відверті твіти, які знаходять тисячі однодумців.

День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта

Як відомо, майбутній рокер закінчив музичну школу, навчившись грати на не зовсім рок-інструментах – баяні та фортепіано. Аспірантом Вакарчук пробув цілих 13 років. Активна музична діяльність кінця 90-их – початку 2000-х не давала багато часу для науки. У музиканта є два сольних проекти, записаних без «Океану Ельзи». Вони втілилися в альбоми «Вночі» і «Брюсель».

Вакарчук також цікавиться японською культурою та буддизмом, але особливо не афішує це.

День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта

Серед своїх улюблених письменників називає японців Юкіо Місіму і Харукі Муракамі, хоча найулюбленішим вважає Івана Франка. Співак активно допомагає українським воїнам через свій благодійний фонд «Люди майбутнього».

Дивіться: «Влада мене не цікавить» — Вакарчук про рейтинги та президенство

Найвідоміші цитати музиканта

День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта

«Потрібно кожному змінювати щось у собі. Якщо ти станеш іншим, і навколо тебе мільйон людей стануть іншими, то і країна почне змінюватися».

“Досить думати про те, пощастить нам чи ні. Час взяти себе за волосся, як Мюнхгаузен. Коли ми зможемо взяти на себе відповідальність і зміцнитися духом, тоді ми перестанемо брати участь у чужих війнах. Класичне українське «моя хата скраю» призводить до того, що ця хата ніколи не скраю. Тому що приходять до всіх, але залишають у спокої лише тих, хто швидко дає в зуби. Ховати голову в пісок, думати, що “якось владнається” – це не працює в контексті історії»

«Кожен день пустих балачок політиків віддаляє нашу перемогу. Кожен день самовідданої злагодженої праці – наближає її. Проста математика…»

«Найголовніший ефект від благодійності та волонтерства-не зібрані гроші,а те, що ми вчимося бути відповідальними. З цього починається країна»

«Кожна велика нація має свої Фермопіли і своїх «трьохсот спартанців». Для українців -це донецький аеропорт та «кіборги». Героям Слава!»

«Не можна просто ходити з простягнутою рукою і казати «Нам погано». По-перше, нам стало погано, тому що ми самі до цього привели. А по-друге, якщо вже сталось, так як сталось, це твоя відповідальність і твоє майбутнє. Ти повинен взяти себе за шкірку, йти вперед і робити щось. Я собі це говорю щодня і говорю кожному українцю»

«Ви подивіться, як суспільство допомагає армії, потерпілим в АТО. Фактично люди почали вчитися тому, що записано в Біблії. «Люби ближнього, як самого себе» – ми тільки зараз почали цьому вчитися. Або «Чини з іншим так, як би ти хотів, щоб чинили з тобою». Ці заповіді, записані більш як 2 тисячі років тому, в Старому завіті, вони є актуальними для всіх. Їх треба взяти на озброєння. Не треба вигадувати нічого нового»

«У грудні був у Дебальцевому і побачив там наляканих і втомлених людей, які хочуть миру. Незалежно від їхніх поглядів, вони усі хочуть миру – це їх об’єднує. Я сподіваюся, це об’єднає цілу Україну, сподіваюсь, що мир і бажання миру – переможуть»

«Цей непростий час, як не дивно, може стати дуже продуктивним для нового українського мистецтва. На зламі історії завжди хочеться творити…».

Дивіться: концерт «Океан Ельзи» до Дня Незалежності

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

День народження Вакарчука: крилаті вислови та цікаві факти з життя музиканта
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook