ЛЕНТА

Дев’ятирічна криза в Греції офіційно закінчилася

Країна самостійно виходить на фінансові ринки

Європейський стабілізаційний фонд (ESM) сьогодні, 20 серпня, оголосив про закінчення третьої трирічної програми Фонду в Греції. В офіційному повідомленні ESM зазначається, що ця програма допомогла країні подолати наслідки фінансової кризи.

Завдяки безпрецедентній фінансовій підтримці, наданій на дуже вигідних умовах, Греція змогла модернізувати свою економіку і відновити довіру інвесторів“, – зазначили в ESM, які протягом трьох років надали Греції 61,9 млрд євро.

Тепер Греція вперше за вісім років має право позичати гроші на фінансових ринках.

Раніше в Єврокомісії повідомили, що фінансова криза навколо Греції, яка кілька разів ставила під сумнів саме існування єдиної європейської валюти, завершена. У серпні 2018 року Греція вперше з 2010 року самостійно виходить на фінансові ринки.

На цьому тлі агентство Fitch вже різко підвищило рейтинг Греції до BB-. Прогноз грецького рейтингу – “стабільний”. Разом з тим, після підвищення рейтинг Греції все ще знаходиться на три щаблі нижче інвестиційного класу.

_fitch_06

Втім, ситуація в країні залишиться під пильною увагою кредиторів – ЄС і МВФ. Греція отримала близько 300 млрд євро у вигляді різних стабілізаційних кредитів, які тепер доведеться віддавати. На це піде, за різними оцінками, від 25 до 50 років, тобто життя одного або двох поколінь громадян країни.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!