ЛЕНТА

Додаткові вихідні: скільки українці зможуть відпочити восени

Восени українцям доведеться налаштуватися на робочий лад

Впродовж трьох осінніх місяців українці працюватимуть 65 днів. За три місяці відпочивати в робочий час будемо тільки один день. Восени багато свят не передбачається, тому варто набратися терпіння і налаштуватися на робочий лад.

Про це повідомляють ЗМІ.

14 жовтня в країні відзначатимуть День захисника України. Цього року ця дата припадає на неділю, однак її перенесуть нa четвер – 15 жовтня. Тому українці зможуть святкувати цілих три дні – з 13 по 15 жовтня.

Нагадаємо, українці матимуть у 2018 році 115 днів вихідних, не включаючи відпустку. Серед них 11 днів – це державні свята. Експерти переймаються через те, чи не позначиться з негативного боку стільки відпочинку на економіці країни.

Саме стільки в календарі-2018 налічується субот і неділь, а також неробочих державних свят. Експерти б’ють на сполох через такої кількості неробочих днів, пише “Сегодня”.

Так, економіст Борис Кушнірук стверджує, що в Україні дуже багато вихідних, як для бідної країни.

“Багато що залежить від усвідомлення людьми того, що потрібно працювати, і працювати багато. Те, що у нас занадто багато, як для бідної країни, святкових днів, – це факт”, – підкреслив він.

Що стосується “довгих вихідних”, які утворюються через перенесення робочих днів (якщо святкові дні випадають на середину тижня), експерти вважають, що це якраз зроблено для підвищення продуктивності праці.

“Перенесення мають сенс. Наприклад, якщо свято випадає на четвер, то дуже велика ймовірність того, що в уявленні більшості працівників і п’ятниця буде напіввихідним днем. Коли люди виходять на роботу всього на один день між двома вихідними, вони знаходяться в стані” а навіщо нам сьогодні працювати? “. А перенесення робочого дня на іншу тиждень і об’єднання його з іншими робочими днями передбачає, що режим праці буде більш ефективним”, – пояснив Кушнірук.

Якщо неробочий день випадає на суботу або неділю, то вихідний переноситься на наступний день. А коли святкові дні припадають на вівторок або четвер, то вихідними можуть ставати, відповідно, понеділок і вівторок, але доведеться відпрацювати ці свята в суботу.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!