Дощ з кристалів: вулкан на Гаваях вивергнув дорогоцінні камені

Схожі на смарагди мінеральні камені зеленого кольору — оливини усіяли пляжі і вулиці Гаваїв

На Гаваях почалося виверження вулкана Кілауеа, яке вже триває близько місяця. Вулкан підніс місцевим жителям сюрприз — під час виверження на них посипалися кристали зеленого кольору.

Як повідомляє Naked science, на жителів острова з неба посипалися кристали напівпрозорої речовини оливіни, яка в чистому вигляді зустрічається на Землі вкрай не часто.

Варто відзначити, що це не єдина дивна річ, пов’язана з виверженням вулкана КілауеаНещодавно виверження стало причиною синього полум’я, яке виривалося з-під землі.

Ці кристали — оливіни — магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частина океанічної кори, схожою за складом з мантією, тому темні магматичні породи нерідко набувають зеленого відтінку.

Однак в чистому вигляді оливін знайти дуже важко. Одна з різновидів оливіну — перідот — є дорогоцінним каменем. Його вартість може досягати $ 450 за карат.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом з лавою, що повільно сочиться, тому і залишається замкненим в породах. В даному випадку лава викидалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися в повітрі, дозволяючи оливіну швидко кристалізуватися окремо.

Зачудовані жителі підбирають кристали і публікують фото.

https://pbs.twimg.com/media/DfaN9HvU8AA6mbp.jpg

На даний момент виверження вулкану триває, дослідники не можуть точно сказати, коли воно закінчиться. В результаті виверження, яке почалося ще в травні, жертв нема, проте лава знищила близько 700 будинків.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Дощ з кристалів: вулкан на Гаваях вивергнув дорогоцінні камені
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook