ЛЕНТА

Фальшивки навіть в банкоматах: як українцям дізнатися підроблені гроші

В середньому українець зберігає близько 70 купюр. Будь-яка з них може виявитися фальшивкою. Щоб розпізнати несправжні гроші, найчастіше досить розглянути їх проти світла і під збільшувальним склом.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL . Найпростіше – розглянути банкноту проти світла і уважно її обмацати. Справжня буде шорсткою, шрифт може бути опуклим. Проти світла на зворотному боці будь-якої купюри можна розглянути портрет, що повторює зображення на лицьовій стороні. Також на банкноту вклеєна спеціальна стрічка, в ньому є елемент у вигляді цифрового позначення номіналу.

Графічні елементи виконують за допомогою спеціального друку, тому вони опуклі. На справжніх грошах можна намацати позначення для сліпих (вони можуть на дотик визначити номінал), портрет, написи. Всі ці елементи шорсткі. Також проти світла можна побачити приховані зображення: номінал купюри, слово “гривень”.

Якщо немає детектора-купюр, також можна скористатися простим збільшувальним склом. У фальшивки буде видно точки на шрифтах. “Система захисту банкнот національної валюти знаходиться на одному рівні з системами захисту провідних валют світу”, – заявляють в НБУ.

Тим, хто сумніваються, справжні гроші чи ні, варто звернутися в будь-який український банк. Там зобов’язані прийняти гроші і відправити на безкоштовну експертизу. Якщо виявиться, що гроші справжні – їх повернуть. А якщо фальшиві – Національний банк повинен повідомити про це в поліцію. Там вже будуть розбиратися, де взяли підробки, і хто їх виготовив.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, де найчастіше зустрічаються фальшиві гроші. Підробки в тому числі знаходять в касах банків і банкоматах .

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!