ЛЕНТА

Фантастика: Як СБУ допустили шпигуна ФСБ служити в Азові

Відносно колишнього співробітника російського СОБР з Владивостока Олексія Філіппова, який був шпигуном в лавах “Правого сектору” і батальйону “Азов”, в РФ порушено кримінальну справу за доносом його колишнього куратора з ФСБ Дмитра Бліндяєва.

В “ПС” Філіппов взяв псевдонім “Сигма”, а після переходу до полку “Азов” став “Фогом”, повідомляє “Медіазона” .

За словами росіянина, його приваблювала можливість відвідати занедбану після катастрофи на Чорнобильській АЕС Прип’ять.

“Думав, просто з бандерлогами покатаюся, пофотографірую позиції, без палєва по Viber і з прив’язкою до геолокації… повідправляли, ну і всіляку інформацію про озброєння. Потім вже поїду на фронт і там буде перехід (на сторону окупантів)”, – розповів він, зазначивши, що відправитися в українські підрозділи шпигуном він запропонував жартома одному з ультраправих активістів у РФ.

Олексій Філіппов звільнився з СОБРу і в січні 2015 року рушив до України, де успішно пройшов перевірку СБУ і був допущений до участі у війні з Росією.

Однак незабаром у Владивостоці щодо нього завели кримінальну справу, згідно з якою з 30 січня по 30 червня 2015 року Філіппов знаходився в лавах “Правого сектору”. А одну із записів в соцмережі “ВКонтакте”, яку він зробив для того, щоб в Україні повірили в його ненависть до “ЛДНР” і Росії, трактували як “прояв ненависті”.

Сам Філіппов наполягає, що всі записи зі свастиками і Гітлером до липня 2015 року він видалив, а співробітник ФСБ Бліндяєв подав рапорт тільки в січні 2016 року.

Проте 6 вересня 2016 року суддя Первореченського районного суду Владивостока засудив Олексія Філіппова до трьох років колонії. Філіппов, якому обіцяли штраф, відмовився від визнання провини і оскаржив вирок. Термін був скорочений на півроку. У жовтні 2017 року Верховний суд підтримав доводи адвоката, скасував вирок і направив справу на новий розгляд, а в кінці березня 2018 року він вийшов під підписку про невиїзд.

Раніше українська контррозвідка розсекретила представника збройних сил Росії, який майже рік навчав артилеристів “ДНР”.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!