ЛЕНТА

Гірше ніж у Африці: правда про українську економіку

Економіка України розвивається більш повільно, ніж у бідних африканських держав

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив експерт з інноваційної політики, координатор дискусійного клубу КОЛО Олексій Жмеренецький.

“Бідні держави – Ефіопія, Кот-д’Івуар або Сенегал – розвиваються швидше, ніж Україна, 7-8% в рік замість наших 2,5%. 14 країн Африки випереджають Україну за рівнем зарплат – це ще й до питання про рівність у розподілі ВВП на душу населення, за яким Україна третя в Африці, а не 14-а”, – зазначив Жмеренецький.

Експерт підкреслив, що п’ять країн Африки отримують більше інвестицій, ніж Україна.

Він зазначив, що рейтинг процвітання враховує, крім матеріальних показників, якість державного управління, особисту свободу, безпеку, ситуацію з охороною здоров’я, освітою, екологією, соціальним капіталом.

“Це ті сторони нашого життя, які роблять нас більш-менш щасливими і задоволеними життям. Україна знаходиться на 112 місці в рейтингу процвітання. Ботсвана – на 63. Ботсвана виграє в України майже за всіма показниками, в тому числі за якістю бізнес-середовища й навіть охорони здоров’я”, – резюмував Жмеренецький.

Нагадаємо, у 2018 році інфляція в Україні знову може значно перевищити прогнози Національного банку.

Стрімке зростання цін спровокує очікуване підвищення витрат на оплату праці. Про це заявила економіст представництва Світового банку в Україні, Білорусі й Молдові Анастасія Головач.

Вона прогнозує, що цього року інфляція в Україні може скласти 10%.

“За нашими оцінками, витрати на оплату праці в цьому році складуть понад 18% ВВП. Це, незважаючи на те, що зарплати для вчителів, лікарів і державних службовців вже досягли докризового значення. Ці фіскальні ризики є дуже високими, в зв’язку з чим, ми чекаємо інфляцію на рівні до 10% в цьому році”, – заявила Головач.

За прогнозами Світового банку, рівень інфляції в 2019 році складе 7,3%, а в 2020 – 6,5%. При цьому експерти СБ погіршили свої очікування щодо зростання цін в Україні.

Експерт зазначила, що Всесвітній банк зберігає прогноз зростання ВВП на 2019-2020 роки на рівні 4%.

Світовий банк очікує, що дефіцит державного бюджету в 2018 році складе 2,5% ВВП, в 2019 році – 2,7% ВВП і в 2020 році – 2,4% ВВП.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!