ЕКСКЛЮЗИВ

“Групове самозґвалтування”: для чого Путіна викликають у Вашингтон

Відносини між Америкою і Росією, м’яко кажучи, дружніми ніколи не вважалися. Були прогнози, що це зміниться після виборів президента в 2016, коли РФ зробила ставку на республіканського кандидата Дональда Трампа. Він переміг, а в російській Держдумі відкривали шампанське …

Минуло всього кілька років до того, як ситуація між двома ядерними державами загострилася до краю. Президент РФ Володимир Путін не втомлюється брязкати новими розробками “надпотужньої” зброї перед США, в той час, як Трамп “втопив” Росію у санкціях і висилає їх дипломатів з країни. У світі почали говорити про нову холодну війну.

Який же зв’язок існує між Трампом і Путіним, про що будуть розмовляти президенти на запланованій зустрічі в Білому домі, і чим закінчиться військове, дипломатичне і політичне загострення між країнами, “Обозреватель” дізнавався у капітана 1-го рангу військово-морських сил США, екс- начальника штабу Військової місії зв’язку НАТО в Москві Гаррі Табаха.

– Мені здається, гонка озброєнь вже почалася. Трамп людина прагматична, але не великий стратег – тому, все, що він говорить, потім збувається.

А взагалі, треба менше слухати те, що говорять радники президента – особливо про те, що його відмовляли від поздоровлень Путіна. Тому, що ці радники дають такі поради вже 30 років – і Обамі, і Клінтону і Бушу, – але вони не спрацьовують. Бо всі вони починали з Путіним на хорошій ноті, даючи йому вихід із ситуації, а він з ними все одно погано закінчував – бач, всі погані, крім нього.

До того ж, ми ж не знаємо, що Трамп сказав у привітанні Путіна. Адже він саркастичний чоловік. Як, яким тоном він йому це сказав – в дипломатії це дуже важливо. Він міг сказати: “Знаєш, Володя, я тебе вітаю, ти там виграв, я так переживав, як на своїх виборах – ніхто не думав, не гадав, і ти теж так. Вітаю”.

Він міг його підколоти таким чином, сказавши в той же час: “Я підписав найбільший в історії у військовому плані бюджет – і це завдяки твоєму мультику, в якому ти пригрозив розбомбити Маямі …”.

І найцікавіше, що так і вийшло. Наш бюджет-то виріс, а коли Путін каже, що у нього буде і така і сяка зброя, а бюджет для збройних сил у РФ знизився, і економіка гірше стала – це нонсенс, так не буває. Якщо він зробить це – Росія дуже швидко розориться, а вона зараз і так в дуже поганій ситуації.

Тому, мені здається, Трамп сказав: “Слухай, я буду як цар Соломон – дам тобі вихід з цього кута в який ти себе загнав. Ти ж розумієш, що почалася стратегічна ізоляція Росії, а це дуже небезпечно. Більш того, почалася холодна війна і опускається залізна завіса – але в цей раз вже Захід ізолює себе від Росії, від Радянського Союзу”.

Путін розуміє, що він в небезпеці. Тому він вирішив послухатися ради Трампа – і зустрінеться з ним.

Але знову ж таки – зараз говорять, що не треба Трампу з ним зустрічатися, не треба запрошувати до себе додому. Але мені здається, що це все награно нашими лівими і проросійськими силами, внутрішньою пропагандою Росії.

Адже зазвичай у таких ситуаціях зустрічаються на нейтральних територіях – як Рейган з Горбачовим зустрілися в Ісландії. Але зараз Трамп запрошує Путіна в Білий дім – це коли полковник лейтенанта запрошує зайти в кабінет, або директор п’ятикласника: ти розумієш, що він не буде тебе хвалити і дарувати подарунки.

– Навпаки вичитає.

– А ще тобі вставлять клізму в сорок літрів, і ти її будеш тримати поки не виправишся.

– Чи вважаєте, що Трамп запрошує Путіна в США, що б “вставитиклізму”, як ви це назвали?

– Не думаю, що коли він приїде, Трамп притисне його до грудей і скаже: “Молодець Володя, грошей немає, але ти тримайся”. Я думаю, що він йому пояснить різницю між проституцією і героїзмом – він запрошує його для того, щоб, як кажуть в армії, “влаштувати групове самоізнасілованіе”.

Орда ніколи не їздить до князя – князь завжди їде в Орду з поклоном. Тому з дипломатичної точки зору, якщо Путін прийме цю пропозицію і приїде до Вашингтона, це буде так, що князь приїде з поклоном в Орду. І нічого доброго йому там не скажуть – поб’ють і відправлять назад, з побажанням, щоб поводився добре і не бунтував.

Тому у нас ось така холодна війна: Трамп просто говорить: “Володя я тобі даю ще один шанс вийти з кута в який ти сам себе загнав”.

Що виходить: Трамп ніби як привітав Путіна, вони поговорили по телефону – і моментально розійшлися. Після цього Трамп відразу підписав величезний військовий бюджет, поставив міністром закордонних справ “яструба” з ЦРУ.

До речі, теж цікава річ: він змінює дипломатів на військових, а військових – на дипломатів. І таким чином зробив радником з національної безпеки Болтона, дуже критично ставиться до Росії.

Але в той же час, відразу на дві-три позиції в державі, зазвичай займаними дипломатами, він поставив проросійських “яструбів” – відразу після запрошення Путіну приїхати в США.

– Коли Трампа обрали, в Росії було чи не свято: всі раділи і розраховували, що він буде за них, буде підтримувати політику Путіна. Але виявилося, що все не так. Хоча з іншого боку, деякі експерти говорять, що він огинає якісь моменти, не говорить на пряму …

– Які?

– Якихось конкретних різких висловлювань стосовно Путіна немає, але натяки – більш, ніж прозорі, особливо, що стосується зв’язків американського і російського президентів. Однак хотілося б все-таки зрозуміти, чому Росія вважала, що Трамп буде її підтримувати, а в підсумку цього не сталося?

– Нічого спільного Трамп з Путіним не має: один високий – інший низенький, один лисий – в іншого багато волосся, у одного жодної жінки – в іншого багато жінок, у одного дуже багато грошей, але він їх показати не може – а в іншого грошей менше, але він їх показує і всі думають, що він найбільший мільярдер у світі, один є КГБешніком – а інший є бізнесменом. Нічого спільного між ними немає, і ніяких відносин вони між собою не мали – вже йде другий рік розслідування і нічого знайти не можуть. Все це брехня.

І все, що реально показують на цих “лівих” проросійських передачах – ненависть до Трампа і готовність піти на що завгодно, щоб його очорнити: повії пісяють на ліжко, змову зі шпигунами, в загальному чорти що.

Трамп діє так, як і говорив: для нього Америка на першому місці. І строго дотримується цієї лінії. Більш того, у нього виходить – і це злить Росію. Тому, що вона не хотіла Трампа.

– Вона й не Клінтон не хотіла.

-Іне хотіла Клінтон.Росія хоче тільки однїєїлюдини-Путіна. Там вважають, щоце єдина людина, яка може керувати країною і світом.

Чому Росія виступала як би за Трампа? Чи не тому, що Трамп повинен був бути до неї приязною, а тому що вони вірили в те, у що вірили наші ліві соціалісти: що Трамп – клоун, що Трамп – це Жириновський. І що якщо він буде президентом, то Америці прийде кінець, він її вб’є. Що Америка розколеться, вона нічого не зможе зробити, і в підсумку посвариться, з Європою, з усіма. І вже тоді б Росія стала великою державою, і ніхто її вже не зміг би зупинити – хіба, що Китай, але з Китаєм вони домовилися б, адже там такий же диктатор сидить.

А вийшло, що коли Трамп став президентом, вони дуже швидко зрозуміли, що від “Трамп – наш до Трамп – чмо” виявився дуже маленький провулок.

Ніяких проросійських почуттів у Трампа немає – він прагматик, він стратег, він розуміє, що з ким з ким, а з Росією йому доведеться домовлятися: це величезна ядерна держава, яка поводиться, як Німеччина в 1936 році – навіть в 1938-м .

І також він розуміє, що з ними доведеться говорити, але говорити жорстко. Тому на публіці він не заганяє Путіна в кут, але мені здається, що з ока на око він буде з ним говорити жорстко.

– Що може помінятися після їх розмови, якщо така відбудеться?

– Мені здається, нічого не зміниться. Тому що Путін отруєний владою, він дуже хворий і поводиться, як звичайний диктатор, будь то Сталін, будь то Гітлер, будь то Мао Цзе Дун. Такий собі диктатор 21століття.

І в подальшому він все більше і більше буде гвалтувати власний народ – бо гроші будуть закінчуватися, а ізоляція – наростати.

І вся надія буде на те, що російський народ прокинеться і почне діяти. Але мені особисто здається, що він не прокинеться.

Раніше я думав, що українці і росіяни – це один народ, що різниці між ними немає. Поки не трапився Майдан. Тоді я почав розуміти, що різниця – величезна. І полягає вона в тому, що українці не знають, хто у них буде наступним президентом, а це дуже важливо, хоч їм так і не здається, – адже так йдуть справи в усьому цивілізованому світі.

В Україні, коли побили студентів на Майдані, з’їхалося мільйон народу з усієї країни. У Сирії, коли поліцейські побили дітей, війна почалася. А в Росії отруїли дітей на смітниках, загинули діти на пожежі – просто побуянили локально і забули про це.

Тому у мене прогнози для Росії не дуже хороші – вона буде ізольована, буде як Північна Корея, як Іран. Буде все більше і більше санкцій.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!