«Хочуть поставити на коліна і взяти в рабство»: Ердоган зробив гучну заяву щодо кризи в Туреччині

Турецький президент пов’язує обвал нацвалюти із зовнішніми силами

Метою сторін, «які вчинили напад на турецьку економіку», є «поставити Туреччину і її громадян на коліна». Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган в посланні з нагоди святкування Курбан-байраму.

«Немає жодної різниці між нападом на нашу економіку і нападом на наш заклик на молитву або наш прапор. Мета однакова. Їх мета – поставити Туреччину і нашу націю на коліна, взяти в рабство і змусити діяти за чужим вказівкою. Сили, які вважають, що їм вдасться зруйнувати Туреччину за допомогою маніпуляцій на валютному ринку, дуже скоро зрозуміють, як вони помилялися», — заявив Ердоган.

В останні кілька тижнів відносини між Туреччиною і США серйозно погіршилися через відмову турецької влади випустити на свободу американського пастора Ендрю Брансон, підозрюваного в причетності до терористичної організації, а також взаємного підвищення мит на різні групи товарів. До того ж президент США Дональд Трамп анонсував новий «удар» по Туреччині. За його словами, турки багато років використовували американців і тепер США скоротять витрати на Туреччину.

При цьому торговий конфлікт США і Туреччини призвів до обвалу курсу турецької ліри і кризи в країні. Це, в свою чергу, стурбувало інвесторів по всьому світу і вдарило по національних валютах багатьох країн, що розвиваються, в тому числі України, Індії та Росії.

Деякі аналітики вже заявили, що світові загрожує валютна криза через обвал курсу ліри.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

«Хочуть поставити на коліна і взяти в рабство»: Ердоган зробив гучну заяву щодо кризи в Туреччині
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook