ЛЕНТА

І вашим, і нашим: на чиїй стороні Медведчук

На чиєму боці Віктор Медведчук? Які його власні плани? Чому президент призначив Медведчука одним із представників України в Тристоронньої контактної групи в Мінську і чи не час його звільнити? Чи зможе нова влада посадити лідера “Українського вибору” і при яких умовах? На ці та інші питання журналу “Країна” відповіли політологи, політтехнологи та колишні українські топ-чиновники.

На думку екс-віце-прем’єра Олега Рибачука, Медведчук — це брокер, який влаштовує і частину керівництва України, і Кремль.

“З Порошенком (вони — Ред.) створювали Соціал-демократичну партію України (об’єднану). У Медведчука давні добрі стосунки з Юлією Тимошенко. Він знає майже всіх вітчизняних олігархів. Якщо політична сила, за якою він стоїть, переможе на парламентських виборах, вона буде формувати уряд. Путін одного разу сказав: відносини України і Росії покращаться тоді, коли до влади в Києві прийде дружня РФ політична сила. Більш дружнього, ніж Медведчук, немає”, — вважає екс-віце-прем’єр.

У разі чергового кар’єрного зльоту Юлії Тимошенко Медведчук отримає хороші  перспективи, оскільки свого часу вона готова була взяти його на посаду віце-прем’єра, зазначив Рибачук.

“У Порошенка немає особливого вибору. Він зберігає з Росією бізнес-контакти, давно знайомий з Медведчуком. Порошенко потрібен хтось, через кого він міг би спілкуватися з Путіним. Також Медведчук здатний створювати формули виходу з глухого кута на Донбасі. Медведчук ніколи не сяде”, — впевнений Олег Рибачук.

На думку політолога Олеся Яхно, участь Медведчука в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі підтверджує, що він дійсно тісно спілкується з Путіним і його оточенням.

Посередництво Медведчука між Києвом і Москвою — це теж влада, адже посередництва хочуть і політичні сили, і бізнес, вважає політичний аналітик Олександр Кочетков.

“Порошенко давно знайомий з Медведчуком, вважає його політтехнологічним монстром, здатним справитися з будь-якою проблемою. Це пов’язано з його тісними стосунками з Кремлем. Медведчук відрізняється від інших українських політиків тим, що говорить і виконує. Він дійсно ефективний. Порошенко постійно консультується з ним як щодо ситуації з Москвою, так і з питань збереження власної влади”, — сказав експерт.

На думку політолога Сергія Гайдая, Медведчук відстоює ту позицію глобальної політики, згідно з якою Росія — наш партнер, з нею економічно вигідно працювати, ми близькі ментально.

“Він – агент впливу. Медведчук за Україну, але бачить її по-іншому. З точки зору патріотів, він ворог України, але сам Медведчук вважає, що пропонує більш ефективний шлях розвитку”, — пояснив експерт.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!