Коаліцію очікує розкол? У Раді назріває потужний конфлікт

Верховна Рада ще не встигла почати новий політичний сезон, як великі фракції опинилися на грані конфлікту. І все через голосування за Центральну виборчу комісію, яке кожна з провладних партій відтягує як може.

Чому всі борються за владу над ЦВК і чи загрожує Раді новий розкол — читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Загроза перед виборами

Оновити склад виборчої комісії народні депутати безуспішно намагалися ще наприкінці минулої сесії. Так, 5 липня під час голосування нардепи від «Народного фронту» влаштували демарш і відмовилися підтримати список кандидатур, поданий президентом Петром Порошенком. З 66 присутніх у залі «фронтовиків» лише 10 проголосували «за».

Офіційно нардепи від НФ виступили проти ідеї Порошенка подати 14 прізвищ на 13 місць у списку кандидатур, бо така процедура не прописана в українському законодавстві.

У поданому складі ЦВК найбільшу квоту отримав саме пропрезидентський Блок Петра Порошенка. Фракція «Опозиційний блок» не отримала жодної кандидатури, хоча мала повне право бути представленою в постанові.

Наразі з 15 членів ЦВК законно працюють лише двоє: Олег Діденко, а також Катерина Махніцька (дружина екс-генпрокурора Олега Махніцького), які отримали мандати відразу після Революції Гідності у квітні 2014 року.

Оцінюючи ступінь впливу комісії, важливо розуміти її головне завдання — організувати виборчий процес. При цьому занадто перебільшувати можливості ЦВК не варто. Через увагу до майбутніх виборів як з боку партій і ЗМІ, так і з боку міжнародних партнерів — масштабні фальсифікації без витоку інформації провести не вдасться. Єдина реальна зброя в руках Центрвиборчкому — процедура реєстрації кандидатів. Саме на цьому етапі комісія, наприклад, може прийняти документи в однофамільців уже відомих політиків.

Ще один важливий факт — вибори, проведені, старим складом ЦВК, можуть визнати нелегітимними.

Гряде розкол?

У понеділок, 3 вересня, на Погоджувальній раді перед початком роботи парламенту голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак вкотре наголосив, що вибори 2019 року мають пройти з новим складом ЦВК.

«Проведення виборів зі старим складом автоматично означає їхню нелегітимність — це зірвані вибори, це удар по країні. Тому голосуємо, обираємо відповідно до рекомендацій наших західних партнерів і відправляємо нову ЦВК працювати», — сказав Бурбак.

Також про намір оновити ЦВК заявив і глава фракції БПП Артур Герасимов.

«Нагадаю, наприкінці минулої сесії Верховна Рада, на жаль, провалила оновлення складу Центрвиборчкому. Однак, ми розраховуємо, що парламент знайде потенціал на оновлення складу ЦВК найближчим часом», — заявив Герасимов.

Щоправда, як потрібно оформити ЦВК, нардепи так і не пояснили. Всьому виною обопільна недовіра між провладними фракціями.

У БПП не хочуть міняти поданий раніше президентом список. З огляду на неформальну більшість у списку кандидатур, а також тиск з боку Заходу, президентська партія хоче якщо і голосувати за ЦВК, то тільки за своїх умов.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Коаліцію очікує розкол? У Раді назріває потужний конфлікт
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook