ЛЕНТА

Кого зробили крайніми за анексію Криму

Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) визнала суддів Конституційного суду Росії відповідальними за створення передумов для анексії Криму.

Про це йдеться в документі Асоціації, який є в розпорядженні УП.

Зокрема, в декларації наголошується, що BBCJ проінформована, що 6 березня 2018 Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти суддів Конституційного Суду РФ за їх участь в здійсненні агресії проти України.

BBCJ в цій декларації підтверджує загальну Батумську резолюцію, в якій судді КС РФ звинувачуються в створенні передумов для анексії Криму.

“Не існує більш дискримінаційного рішення, ніж використання конституційного правосуддя для внутрішньої легалізації серйозних порушень міжнародного права”, – зазначає Асоціація.

Підкреслюється, що невідворотність відповідальності за агресію є необхідною умовою для забезпечення міжнародного миру і безпеки та запобігання міжнародних злочинів.

Також в документі зазначається Постанова парламенту Грузії про грубе порушення прав людини на окупованих РФ територіях Абхазії і Південної Осетії.

Крім цього, Асоціація взяла до уваги Декларацію парламенту Молдови про відкликання російських військових сил з території країни.

На основі принципів, проголошених в Декларації про створення BBCJ, підкреслюється, що окупація РФ територій України, Грузії і Молдови є серйозним порушенням міжнародного права і актом агресії, який неодноразово засуджували Генасамблея ООН і ПАРЄ.

“BBCJ підтримує позицію України, Молдови і Грузії щодо засудження агресії РФ і порушення прав людини на окупованих територіях”, – йдеться в заяві.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!