ЛЕНТА

Комунальні тарифи зростуть: дорожчає важливий ресурс

В Україні в черговий раз істотно зросли ціни на важливий товар

Так, як стало відомо, ціна вугілля при закупівлі у державних вугледобувних підприємств підвищилася на 110 грн за кожну тонну, тобто на 4,5%.

Відповідно, на сьогоднішній вартість тонни вугілля становить 2535 грн.
(4,5%), до 2535 грн / тонна (без ПДВ і витрат на транспортування).

У міністерстві заявляють, що така ціна нібито відповідає методиці Національної комісії, осуществлющей регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) – так званої формулою “Роттердам +” – для грудня 2017-березня 2018 років.

У той же час, в Міненергоуля підкреслюють, що дана ціна все ще нижче собівартості виробництва вугілля на державних, яка становить 2937,3 грн за тонну.

Як вже повідомляла Politeka, влада готує українцям нововведення, яке помітно позначиться на сумах в платіжках.

Мешканцем багатоквартирних будинків хочуть зобов’язати навіть за ті ресурси, які вони не використовували – між мешканцями планують розкинути так звані внутрішньобудинкові витрати води. При цьому всім незгодним загрожують великі штрафи.

Відзначається, що постраждати можуть навіть забудовники. Якщо вони здають будинок в експлуатацію після серпня, але не поставили лічильники, доведеться заплатити штраф у розмірі 35 прожиткових мінімумів (на даний момент понад 44 тис. грн). Якщо дому без лічильника видали технічна умова на приєднання до мереж, відповідального оштрафують на 108 прожиткових мінімумів (на даний момент більше 148 тис. Грн).

Якщо не впустити перевіряючого до будинковим лічильником – штраф більше 34 тис. Грн і такий же штраф за пропуск повірки лічильника.

Після різкого зростання тарифів виявилося, що чинні нормативи, за якими українці платили без лічильників, значно завищені. Наприклад, як показує практика, в будинках з тепловими лічильниками платять за опалення приблизно на 30% менше. Подібна ситуація і з водою.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!