Крим засихає: в Кабміні заявили про неминучу катастрофу

Анексований Росією Крим, який жив за рахунок води, що надходить з материкової України, повністю засихає, і зупинити цей процес окупантам не вдасться.

«Ми ведемо моніторинг за допомогою супутників, які знімають територію Криму. На сьогодні більше ніж 70% раніше нормальної рослинності повністю висихає. Перекладаючи на зрозумілу мову, степний Крим, який жив за рахунок води, яка йшла з України, повністю засихає, це правда», – сказав у коментарі OBOZREVATEL заступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак.

На питання, чи були звернення від російської сторони відновити подачу води до півострову з України, заступник міністра відповів негативно, при цьому відмітивши, що згідно всіх міжнародних конвенцій, забезпечення окупованих територій, включно з питною водою, це обов’язок РФ.

За словами Гримчака, є декілька умов за яких Україна згодиться відновити постачання води до Криму.

«Необхідні умови – виведення військ та звільнення Криму. А ще відшкодування збитків», – заявив він.

Щодо можливості окупантів самим вирішити проблему з посухою на півострові, Гримчак запевнив, що це майже неможливо через вартість цих методів.

«Так, можна возити воду дирижаблями. Теоретично можливо користуватися система опріснення води, але це дуже дорого, адже і сама система і її обслуговування потребують багато витрат. На скільки я знаю, на сьогоднішній день, вони навіть не розглядають таку можливість», – пояснив він.

Також заступник міністра спрогнозував, скільки років потрібно буде для відновлення анексованого півострову після його доведення до засухи.

«Крим повертається до свого природного стану. В 1954 році, коли Крим був переданий Україні, знадобилося близько 10 років для того, щоб змити мінералізацію грунту, і використовувати його для сільського господарства. Я думаю, що зараз не менше років, аби повернути питну воду в повному об’ємі», – повідомив Гримчак.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, «влада» окупованого Криму оголосила режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах півострова.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Крим засихає: в Кабміні заявили про неминучу катастрофу
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook