ЕКСКЛЮЗИВ

Ласий шматок для російського ведмедя

Попри наявність фактів впливу Росії на процеси дестабілізації ЄС, більшість політиків Старого Світу ще й досі залишаються прибічниками «діалогу»

Ще два роки тому, перебуваючи у Відні в штаб-квартирі ОБСЄ, під час доповіді про російську агресію, я зазначав, що РФ буде посилювати втручання у справи Євросоюзу, намагаючись послабити як окремі країни, так і ЄС як організацію.

Серед найбільш вірогідних «вразливих елементів» я зазначив проблеми сепаратистських настроїв у Іспанії, болісні відносини між Великобританією та Північною Ірландією, Румунією та Угорщиною, а також посилення європесимістських настроїв у Європі в цілому.

Зараз компетентна служба, Національний центр розвідки Іспанії, вперше заявила про наявність зв’язків Росії з каталонськими сепаратистами. Небезпека, про яку я говорив у Відні, набирає ознак фактів.

Попри наявність причинно-наслідкових зв’язків і фактів впливу Росії на процеси дестабілізації європейських країн, більшість політиків Старого Світу ще й досі залишаються прибічниками «діалогу», не бажаючи виходити зі зони комфорту.

Про колективну безпеку вищого рівня, на жаль, поки не йдеться

Вчора, в черговий раз зустрічаючись з представниками Британії, я наголошував на необхідності формування ефективних механізмів не лише на власному регіональному рівні, а й на всеєвропейському. Розуміння загрози у британців є, спроби покращити власний захист від впливу РФ теж мають місце. Та про колективну безпеку вищого рівня, на жаль, поки не йдеться.

Подібні думки українських політиків європейці досить часто сприймають зверхньо. Мовляв, ми розуміємо ваші побоювання, але вони стосуються вас, а не нас.

Шкода! Сита та розслаблена Стара Європа залишається ласим шматком для російського ведмедя.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!