ЕКСКЛЮЗИВ

Лондон дає зрозуміти, що путінським агентам не місце у Британії, особливо олігархам

Влада Великобританії не хоче бачити у своїй країні російських бізнесменів, пов’язаних із Кремлем. Таку думку виданню “ГОРДОН” висловив російський опозиціонер і політичний експерт Костянтин Боровой, коментуючи публікацію доповіді “Московське золото: російська корупція у Великобританії”.

“Британці насправді дуже стурбовані не станом демократії в Росії, а діями кримінальних угруповань, яких фінансують російські олігархи. Їх хвилює власна безпека. Замах на екс-розвідника Сергія Скрипаля справив на британців сильне враження. Лондон дає зрозуміти, що путінським агентам не місце у Великобританії. Особливо олігархам із грошима сумнівного походження. Приміром, у британців немає сумнівів, що [російський бізнесмен Роман] Абрамович тісно пов’язаний із Кремлем. Думаю, за фінансовими потоками вони бачать, що через його структури відмивається капітал. Я впевнений, що за лобізм і пропаганду Кремля у Британії частково відповідає Абрамович”, – зазначив Боровой.

За його словами, Москва витрачає великі гроші на своїх лобістів у Європі та США.

“Зараз зусилля Кремля зосереджені на зупиненні або хоча б зниженні санкційного тиску. Ці обмеження дуже чутливі для російської економіки. Усі сили кинуто на те, щоб щось із цим зробити. Антисанкції РФ – спосіб перевести стрілки, щоб не говорити про Крим і воєнні дії на Донбасі. Адже саме через це ці санкції було введено. Москва витрачає мільярди доларів на лобістську діяльність у Європі та США. Влада РФ хоче переконати західну спільноту, що їй невигідні обмеження. Зупинення санкцій стане для Кремля стимулом продовжувати агресію проти України. Потроху на Заході це розуміють”, – підкреслив співрозмовник.

Він уважає, що реалізація Росією проекту “Північний потік – 2”, зокрема, спрямована на “підкуп” європейського бізнесу.

“Лобісти Росії в Європі займаються підкупом політиків, журналістів, підприємців. Останніх зацікавлюють новими проектами. Той самий “Північний потік – 2″ – це перевірка готовності Євросоюзу протистояти агресивності РФ. І поки ЄС цього тесту не витримує. Видно, що корупційний тиск переважає здоровий глузд і турботу про власну безпеку”, – резюмував Боровой.

Комітет із міжнародних справ парламенту Великобританії рекомендував парламентаріям посилити санкції щодо оточення російського президента Володимира Путіна, зокрема зі “списку Магнітського”. Про це йдеться в доповіді під назвою “Московське золото: російська корупція у Великобританії”, яку опубліковано на сайті парламенту.

Глава комітету Том Тугендхат, презентуючи доповідь, зазначив, що у влади Британії більше немає жодних виправдань, щоб і надалі “закривати очі”, оскільки “клептократи президента РФ і порушники прав людини” використовують гроші, відмиті через Лондон, щоб підкупити друзів Британії і підірвати віру в інститути влади у Сполученому Королівстві.

1 травня депутати Палати громад британського парламенту зобов’язали заморські території Великобританії, зокрема Британські Віргінські острови, Кайманові острови, розкривати імена власників офшорних рахунків.

За даними газети The Times, ухвалення цього закону призведе до розкриття імен російських бізнесменів, які приховують активи у британських офшорах. Коментуючи цю інформацію, у Кремлі заявили, що Британія дотримується “дволикої позиції у плані міжнародної протидії відмиванню нелегальних доходів”.

Неурядова організація Global Witness підрахувала, що громадяни РФ зберігають на рахунках у британських офшорах $47 млрд.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!