Лотерея депутата БПП за два роки стала найприбутковішою на ринку

З 2016 року Українська національна лотерея (УНЛ) стала найбільшим з трьох лотерейних операторів країни і продовжила збільшувати частку ринку у 2017-му.

Про це йдеться у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом», пише Bihus.info.

До Революції Гідності УНЛ була найменшим лотерейним оператором. Зростання оборотів компанії відбулося після того, як два інші власники лотерейних ліцензій – «М.С.Л.» і «Патріот» – потрапили до санкційного списку РНБО. Уперше це сталося наприкінці 2015-го. З того ж часу УНЛ почали пов’язувати з народним депутатом від БПП Олександром Третьяковим.

Лотерея депутата БПП за два роки стала найприбутковішою на ринку
У 2013-ому найприбутковішою лотереєю був «Патріот»

У 2016 Олександр Третьяков повідомляв, що має опціон на викуп частки в УНЛ. А наприкінці 2015-го політик з’явився в офісі УНЛ під час обшуку. У той час тривав корпоративний конфлікт між українськими та іноземними акціонерами лотерейного оператора. Серед українських співвласників компанії історично присутній Валерій Коваленко – як виявилося, товариш нардепа Третьякова.

Олександр Третьяков (праворуч)
Олександр Третьяков (праворуч)

За даними фінзвітності, яка є в розпорядженні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», задекларований оборот Української національної лотереї у 2017 році становив 934 мільйони гривень. Її найближчий конкурент – компанія «М.С.Л.» – тепер втричі менша. У 2017-му вона показала 308 мільйонів гривень обороту.

На своєму сайті УНЛ повідомляє, що випускає, зокрема, електронні лотереї «Космолот», «Фаворит-спорт», «Лото Парі-Матч» та інші. «Космолот» і «Фаворит-спорт» – це мережі гральних залів, які працюють за ліцензією УНЛ. Під брендом «Парі-матч» в Україні здійснювалась букмекерська діяльність, яка з 2009 року заборонена законом.

Найближчий конкурент УНЛ – компанію «М.С.Л.» – останнім часом пов’язують із двома народними депутатами – екс-регіоналом Віталієм Хомутинніком та «нарфронтівцем» Сергієм Пашинським. На ринку говорять про їхнє залучення для вирішення санкційних проблем компанії, зокрема, за частку в ній. І Хомутиннік, і Пашинський в коментарях програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» цю інформацію заперечили.

У санкційний список компанія потрапила через інформацію про зв’язки з російською «Альфа-груп» Михайла Фрідмана. Формулювання РНБО: створення загроз нацбезпеці і фінансування тероризму. Тоді «М.С.Л.» ініціював кримінальне провадження, аби СБУ перевірила його на причетність до тероризму. Нині провадження закрите – фінансування тероризму не доведене. Однак, чи вибула «М.С.Л.» із санкційного списку, оновленого РНБО в травні 2018, наразі невідомо.

Третій лотерейний оператор – компанія «Патріот» – після введення санкцій є практично неактивною. Її минулорічний оборт склав 367 тисяч гривень проти 8 мільярдів у 2014 році. У 2015-му програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» розповіла, що власник українського «Патріоту» – російський бізнесмен Олег Бойко, який офіційно фінансує російську армію. Нині у «Патріоті» декларують вихід попередніх акціонерів з бізнесу, а бенефіціаром називають українського банкіра Олександра Морозова.

 

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Лотерея депутата БПП за два роки стала найприбутковішою на ринку
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook