ЛЕНТА

Молдова буде надавати громадянство іноземцям за 350 тисяч євро

Всього передбачається видати таким чином молдавські паспорти п’яти тисячам іноземців та членам їхніх сімей

Уряд Молдови затвердив програму, що дозволяє іноземцям отримати громадянство країни в обмін на інвестиції в розмірі 350 тисяч євро, – передає ТАСС.

Затверджений документ “містить структуру програми, форми заявок, особливі вимоги, технічні процедури”, а також вказівку конкретних термінів її реалізації, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства економіки та інфраструктури. Відзначається, що таке рішення запропоновано як засіб щодо виходу з затяжної кризи.

Громадянство надаватиметься в обмін на безповоротний внесок у розмірі 100 тисяч євро та інвестиції на суму не менше 250 тисяч євро в одну зі стратегічних галузей економіки. Всього передбачається видати таким чином молдавські паспорти п’яти тисячам іноземців та членам їхніх сімей.

Проект викликав неоднозначну реакцію в Молдові та за кордоном. Місія ЄС в Кишиневі раніше виступила з заявою, в якій говориться, що влада Молдови не повинна використовувати лібералізацію візового режиму з Євросоюзом для торгівлі громадянством. У ньому також розказано, що Брюссель впроваджує нові інформаційні системи, які допоможуть прикордонникам краще контролювати, хто потрапляє на територію країн.

Водночас колишній віце-прем’єр країни Юрій Рошка, який на початку дев’яностих років очолював боротьбу за незалежність Молдови Народний фронт, закликав президента країни Ігоря Додона не підписувати затверджений урядом документ. На його думку, він дозволить іноземцям скупити всі земельні угіддя молдаван, які їдуть за кордон у пошуках роботи і готові продати їх за безцінь.

Рошка вважає, що цю мету переслідували зарубіжні консультанти, які давали поради молдавському уряду щодо здійснення економічних реформ. На його думку, перетворення призвели також до деіндустріалізації, а також проблем сільського господарства.

Нагадаємо, Молдова готує план з виведення російських військ з Придністров’я.

Вже досить довгий час ходять розмови про виведення російських військ з невизнаної республіки. Так, молдавський прем’єр Павло Філіп заявляв, що Молдова хоче вивести російські війська з Придністров’я через Україну і запевняє, що його країна зможе без проблем домовитися про це з Києвом.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!