ЛЕНТА

Нацбанк надрукував нові гроші: перші фото

Нацбанк почав друкувати нові гроші

Національний банк України випустить монету номіналом 2 гривні, яка присвячена 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського.

Як відомо, цей навчальний заклад було перенесено в 2015 році з окупованого Криму в Київ.

“На аверсі монети розміщено: угорі — малий Державний Герб України, під яким напис «Україна»; у центрі — логотип Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського по обидві сторони від якого роки: 1918 і 2018; унизу номінал 2 гривні та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України”, — пояснили в НБУ.

Повідомляється, що на реверсі монети зображено будівлю міського театру, в якому 14 жовтня 1918 р. відбулося урочисте відкриття університету, на тлі будівлі, праворуч — портрет Вернадського і написи: Таврійський національний університет імені в. І. Вернадського, 100 років, 14 жовтня 1918.

Нагадаємо, що Національний банк України 31 липня завершив аукціон з продажу до 50 мільйонів доларів. Конкурентні заявки приймалися до 12:50.

За даними НБУ, відтепер середньозважений курс гривні на міжбанківському валютному ринку до 13:00 знизився до 26,86 грн/$ з 26,75 грн/$. Торговий оборот до зазначеного часу склав 190,8 мільйонів гривень. Цікаво, що останній раз НБУ проводив аукціон з продажу валюти більш ніж півроку тому. Зокрема 23 січня регулятор задовольнив 25 заявок на загальну суму 47,3 мільйонів доларів.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!