ЕКСКЛЮЗИВ

Не Луганськ і не Донецьк: на які міста насправді цілився Путін

Перед початком агресії Росія робила наголос зовсім не на Донецьку і Луганську. Перш за все, в Україні їх цікавили Одеса і Харків.

Про це заявив нардеп від “Народного фронту”, лідер проекту “Інформаційне опір” Дмитро Тимчук в інтерв’ю “Апострофу”.

“Головна ставка була на Харків і Одесу. Тільки завдяки випадку і патріотизму місцевих жителів “російська весна” не охопила ці міста”, – підкреслив він.

При цьому він вказав, що на той момент Донецьк і Луганськ якраз не були в дуже серйозній російської агентурній мережі.

“Коли ми вивчили це питання, ми зрозуміли, що корінь зла – це Крим і Севастополь. Звідти йде головна російська загроза. І якщо будуть починатися якісь події, в тому числі на сході [України], який на той момент вважався проросійським, то все одно почнеться все з Криму. Саме тому ми на ньому і зосередилися”, – зазначив Тимчук.

“Для розуміння. В зараз велика проблема з ряду комплектуючих для військової техніки, яких в Україні є. Я знаю випадки, коли наші журналісти-розслідувача абсолютно з чистими помислами починали розслідування за документами, не розумію, звідки вони Слились, і цим розслідуванням просто блокіровали поставки. Яскравий приклад – це ремонт бронетехніки. У нас на озброєнні сьогодні БМП-1, БМП-2, яким регулярно необхідний ремонт. Всі комплектуючі – виробництва Росії.

Ніде більше цього не роблять. Закуповувати у росіян ми не можемо, Верховна Рада заборонила торгівлю продукцією військового призначення. Але, вибачте, а звідки взяти тисячі одиниць бронетехніки, щоб замінити те, що є? Армія повинна чимось воювати, ми не можемо вивести все одиниці радянського виробництва, оскільки вони мають російські комплектуючі. У нас немає такої можливості, країна воює.

Відповідно, доводиться закуповувати ті ж комплектуючі, але через різні фірми-посередники за кордоном, Білорусь, наприклад, або інші країни Східної Європи. Це формальне дотримання українського законодавства. Але коли в ході розслідування починають спливати ці історії, то представляють це як корупційну схему. З одного боку, боротьба з корупцією, а з іншого боку – потрібно розуміти, коли йде дійсно корупція, а коли це вимушений захід, і інших альтернатив немає”,- резюмував Тимчук.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!