ЛЕНТА

Невдалий переворот: у Туреччині оголосили жорсткий вирок військовим

У Туреччині винесли вирок 104 військовим, яких звинувачували в спробі державного перевороту. Екс-службовців засудили до довічного ув’язнення, пише ВВС.

Трохи “м’якіші” вироки отримали ще 52 підсудних. Двадцять років у в’язниці проведе 21 людина. Вони, оголосив суд міста Ізмір, “допомагали організували спробу вбивства Президента”. За “членство в терористичній організації” покарали 31 особу. Ці люди сидітимуть за ґратами від семи до одинадцяти років.

Нагадаємо, у ніч на 16 липня 2016 року група військових захопила гелікоптери й за допомогою них перекрила мости через Босфор. Згодом вони ввели танки в Стамбул й оголосили, що тепер влада належить їм.

Переворот швидко придушили. Під час нього загинуло близько 250 осіб, ще 2200 отримали поранення.

Після кривавих подій країною прокотилася хвиля арештів та ув’язнень. Президент країни Реджеп Ердоган звинуватив в організації перевороту релігійного діяча Фетхуллаха Гюлена. Показово, що Гюлен на той час проживав у США.

Після невдалого перевороту Ердоган звільнив понад 150 тисяч держслужбовців. Під “гарячу руку” потрапили й кілька журналістів. Зокрема, винними у зв’язках з рухом проповідника Фетхуллаха Гюлена визнали головного редактора нині закритої газети Taraf Ахмета Алтана, його брата – професора економіки та письменника Мехмета Алтана, а також журналістку Назлі Ілічак. Разом із ними засудили ще трьох співробітників газети Taraf.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!