Новий рік близько: що українцям обов’язково потрібно встигнути зробити

Наближається час періоду податкового звіту за 2018 рік, а разом з ним і сплата фінансових зобов’язань громадян України перед своєю країною

За останні 6 тижнів 2018 року платники податків України можуть встигнути подати заяву на повернення частини прибуткового податку і заплатити за “зайві” квадрати нерухомості, якщо купили їх недавно, пише Обозреватель.

налог

Нагадуємо, що українці, які фінансують освіту своєї дитини, роблять внески у приватний пенсійний фонд, платять відсотки по іпотеці, або витратили гроші на лікування, до кінця року можуть надати підтверджуючі документи в Державну фіскальну службу і отримати податкову пільгу. Тут мається на увазі, що частина сплаченого податку на доходи фізичних осіб можуть повернути.

Наприклад, якщо на відсотки іпотечного кредиту, навчання дитини або лікування в минулому році українець витратив 20 тис. грн, то в цьому році він зможе отримати компенсацію в розмірі 3600 грн.

Не варто забувати, що для компенсації по іпотеці необхідно надати довідку з банку, в якій окремо вкажуть, яка сума витрачена саме на оплату відсотків. При цьому звернутися за компенсацією за 2017 рік можна до кінця 2018-го.

Власники недавно придбаної нерухомості також повинні бути готові заплатити відповідний податок на нерухомість.

Акцентуємо, що податок сплачується за рік. Зазвичай якщо нерухомість купується не з 1 січня, то податок за рік сплачується двома власниками. Тим, хто володів квартирою до угоди купівлі/продажу і тим, хто придбав її. Колишній власник платить податок за всі місяці 2018 року, в які був юридичним власником нерухомості. Теж саме стосується і нового власника квартири.

Наприклад, ви придбали житло в кінці травня. У такому разі за перші п’ять місяців платить старий власник (з січня по травень), а з травня по грудень повинні заплатити вже ви.

Податок прив’язаний до розміру мінімальної зарплати за кожен “зайвий” квадратний метр треба заплатити частину від мінімалки.

Міські ради можуть самі встановлювати податкову ставку і “норму” по площі. Єдина умова – максимальний податок в 2018-м не повинен перевищувати 1,5% мінімалки, а “зайвої” не може вважатися площа квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.

Отриману суму розділять на 12 місяців. Скільки місяців ви володіли нерухомістю, стільки і потрібно буде заплатити.

Крім того, до кінця грудня є шанс купити дешевий електрокар.

У середньому автомобіль із звичайним двигуном “зжирає” близько 6 літрів за 100 км (залежно від об’єму двигуна і швидкості цифри можуть значно коливатися). Якщо кожен будній день проїжджати 30 км (на роботу і додому), то за місяць доведеться заплатити близько 1,3-1,5 тис. грн тільки на бензин. На електрокарі за таких самих умов за місяць доведеться віддати всього 132 грн за електроенергію.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Новий рік близько: що українцям обов’язково потрібно встигнути зробити
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook