ЛЕНТА

ПАРЄ визнала РФ винною у відновленні депортації жителів Криму

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ввечері 23 січня схвалила резолюцію про гуманітарні наслідки війни в Україні, в якій підкреслила відповідальність Росії за масові порушення прав людини в окупованих Криму і на Донбасі.

 Резолюція отримала абсолютну підтримку в залі (56 голосів за, 0 проти, 10 утрималися). Були схвалені всі поправки, спільно запропоновані українськими делегатами.

Документ в черговий раз підтверджує, що дії РФ в Україні є війною проти нашої держави. Переважна більшість його політичних позицій вже звучало в інших рішеннях ПАРЄ, проте є і новації. Зокрема, ПАРЄ привітала прийняття закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях»

З новацій даної резолюції варто відзначити також те, що ПАРЄ відійшла від усталеної норми про «анексії Криму» РФ. За пропозицією представників України, тепер в документі йдеться про «окупацію Криму і спробі анексії».

Також важлива норма стосується переслідувань українців і кримських татар на окупованому півострові.

ПАРЄ вважає, що російська політика є порушенням конвенції ООН, яка забороняє депортацію.

«Російську політику необхідно розглядати як порушення статті 49 Женевської конвенції VI, відповідно до якої масова примусове переселення, а також депортація осіб з окупованої території … заборонена, незважаючи на мотивацію цих дій», – йдеться в резолюції Асамблеї.

Це визнання є важливим з огляду на процес «Україна проти РФ» в Міжнародному суді ООН.

Нагадаємо, 13 грудня 2017 року Комітет з міграції, біженців та переміщених осіб ПАРЄ схвалив проект резолюції Асамблеї, в якій міститься заклик до РФ припинити підтримку незаконних збройних формувань на сході України, а також забезпечити дотримання прав людини в включеному Криму і допустити на півострів міжнародних спостерігачів .

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!