Півзарплати на податки: багато українців втратять роботу

Податки виросли до немислимої суми, це може розорити підприємців

Левова частина українців отримують зарплати «у конвертах», таким чином роботодавці обходять сплату податків. Влада знайшла спосіб, як боротися з «тіньовою» працею, для цього буде зроблено 8 важливих кроків.

Якщо розібратися, то з боку роботодавців це скоріш вимушені заходи. Справа в тому, що за чесність в бюджет країни роботодавцям доведеться віддавати більше половини ставки на людину. Виходить, якщо у працівника зарплата близько 10 тисяч, то він за нього повинен додатково віддати в бюджет понад 5 тисяч гривень.

Півзарплати на податки: багато українців втратять роботу

Таким чином це негативно вплине на платоспроможність роботодавця, що у свою чергу потягне за собою або зменшення зарплатні, або скорочення робочих місць.

До відома, сьогодні з офіційної зарплати українця вилучається 3 податки: 18% ПДФО, 22% ЄСВ і 1,5% військовий збір. В цілому податкове навантаження становить 41,5%. Варто зазначити, що для платників ПДВ для відрахувань стає ще більше. Виходить, що бюджет країни забирає собі з кожної зарплати 58,2% від суми.

Півзарплати на податки: багато українців втратять роботу
гроші

Якщо працювати чесно, така програма просто розорить більшість підприємців, а працівники втратять роботу.

На даний момент існує кілька схем ухилення від податків: наприклад, в документах роботодавці вказують на людину мінімальну зарплату. Всю решту суми, обіцяну працівнику, підприємство виплачує на руки. Також відомі схеми, коли підприємство виплачує зарплати через інші компанії, які не пов’язані з ним.

Тепер же всі ці схеми будуть припинятися після введення перших 8 кроків по боротьбі з ухиленням від податків. Всі операції і виплати будуть контролюватися банками і податківцями. Незабаром при спробі підприємством перевести гроші на сумнівну компанію, операція просто буде блокуватися.

«Жити доведеться, чесно декларуючи свої доходи, що багато хто не витримають, тому що у нас бізнес працює за принципом звести податки до нуля. Якщо збільшити податки і платити білу зарплату, то багато хто буде змушений закритися. Впровадження плану BEPS полягає в тому, що крок за кроком прикрутить всіх, хто йде від податків», – говорить гендиректор компанії «Е.С.Консалтінг» Олександра Томашевська Олександра Томашевська.

Півзарплати на податки: багато українців втратять роботу
зарплата у конверті

Однак швидких і кардинальних змін чекати не варто, все це вводитиметься поступово.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Півзарплати на податки: багато українців втратять роботу
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook