Пізня вечеря може викликати розвиток серйозного захворювання

Виявляється, звичка вечеряти менш ніж за дві години до сну може бути дуже небезпечною і навіть викликати рак передміхурової залози або рак молочної залози.

Вчені з Іспанії дослідили, що звичка вечеряти менш ніж за дві години до сну може бути пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози у жінок, а також раку простати у чоловіків. Для цього вчені провели дослідження, в якому порівняли дані більше тисячі пацієнток із захворюваннями молочної залози та 621 пацієнтів з раком передміхурової залози.

В контрольну групу увійшли майже 2 тисячі чоловіків і жінок без онкозахворювань. Вчені досліджували харчові звички та режим сну добровольців, а також до будь — якого хронотипу відноситься кожна людина.

Таким чином, вчені зробили висновок, що ті, хто їли до нічного сну, мали на 16% менший ризик розвитку раку молочної залози і на 26% – раку простати порівняно з тими, хто лягав спати після вечері.

Найбільше різниця помітна у «жайворонків» і у тих людей, які дотримувалися стандартних рекомендацій з профілактики раку, наприклад, підтримував здорову масу тіла і не зловживав алкоголем.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Пізня вечеря може викликати розвиток серйозного захворювання
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook