ЕКСКЛЮЗИВ

Початок вторгнення Росії. Що відбувається в Азовському морі

Потрібні не вичікування, а державницька позиція, адекватна відповідь та кризове реагування. А то дограємося, як у Криму

Припис про заборону входу до району Азовського моря поблизу Бердянська у зв’язку зі стрільбами Чорноморського флоту РФ з’явився ввечері 18 травня приблизно о 21:16 за київським часом.

Затримання суден, що прямували до/з Бердянська та Маріуполя, почались 19 травня та продовжуються досі. Досі немає публічної реакції ні головнокомандувача, ні прикордонників, ні дипломатичного відомства, ні Міністерства оборони України.

Військові кораблі та катери РФ, використовуючи угоду 2003 року та право мирного проходу, пройдуть куди хочуть. Якщо з нашого боку не буде посиленого патрулювання, демонстрації намірів витіснення російських катерів (благо є досвід часів СРСР), різкого звернення до РФ та світового співтовариства – це може стати початком анексії Приазов’я. Тим часом на протилежному березі, в Єйську, розпочалися навчання.

Поки діє «Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки» – ніякої 12-мильної зони та державного кордону немає.

Не можна залишати поза увагою будь-яку ділянку узбережжя

Тож треба негайно денонсувати цей договір та ганебні угоди 1993 року, згідно з якими росіяни можуть вести «дослідження рибних запасів» у ста метрах від берегів Генічеська та Бердянська.

Треба негайно оголошувати в Азові територіальне море, внутрішні води та виключну морську економічну зону.

Та головне – це нарощувати сили ВМС, ЗСУ, ДПСУ та їх готовність протистояти силам РФ. Потрібно негайно створювати кризовий штаб.

Не можна виключати, що така демонстрація ворога в Азовському морі – це спосіб відволікти увагу від інших напрямків. А тому, починаючи від Вилкового, не можна залишати поза увагою будь-яку ділянку побережжя.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!