ЕКСКЛЮЗИВ

Потрібно, щоб “зійшлися зірки”: поспред ООН про миротворців на Донбасі

Постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Володимир Єльченко вважає малоймовірним введення миротворчої місії ООН на Донбас у 2018 році.

Про це він сказав в інтерв’ю Українським Новинам.

“Я залишаюся песимістом у цьому питанні. Можливо, зі мною багато хто не погодиться, але я вважаю, що для успіху в цій справі треба, щоб виникли якісь умови чи “зійшлися зірки”, можна по-різному говорити. Поки цього не відбувається… Є поширена фраза “ніколи не говори ніколи”. Я вважаю, що цього року це дуже малоймовірно. Я хотів би помилятися, але моя думка така”, – сказав Єльченко.

Він додав, що будь-яка миротворча операція ООН можлива тільки в тому разі, якщо є згода сторін конфлікту.

“Наша ситуація стосується згоди України і Росії. Але тут є ще одна заковика: Росія категорично не визнає себе стороною цього конфлікту. Вона спочатку повинна визнати себе стороною конфлікту, а потім дати свою згоду на миротворчу операцію. Але ці два кроки Росії буде зробити дуже тяжко, в сьогоднішньому її вигляді і з сьогоднішньою її позицією”, – зазначив дипломат.

На думку Єльченка, позиція Росії не зазнає жодних змін щодо присутності миротворчих сил ООН на українсько-російському кордоні.

“А це, у свою чергу, це та “червона лінія”, яку ми ніколи не перейдемо. Росіяни теж, напевно, ніколи її не перейдуть у зворотному напрямку. Можна сперечатися на круглих столах, семінарах, у нас багато експертів на цю тему вже висловилися, але, на жаль, немає тієї реалістичної платформи, на якій можна почати роботу в Раді безпеки над мандатом такої місії”, – додав він.

При цьому посол заявив, що не вважає ситуацію повністю тупиковою.

“Знаєте, у світі все змінюється дуже різко. “Справа Скрипалів”, наприклад. Ніхто не міг передбачити, що таке станеться, а бачите, який вона спричинила резонанс – і санкції, і висилку російських дипломатів. Якщо на якомусь етапі Росія зрозуміє, що утримувати Донбас в тому вигляді, в якому він зараз перебуває, їй уже не під силу, тоді вони погодяться на те, щоб туди увійшли сили ООН”, – сказав Єльченко.

Як повідомляли Українські Новини, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що розгортання миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй може зайняти щонайменше 6-10 місяців.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!