ЕКСКЛЮЗИВ

Принц Гаррі і Сєрьожа із Борисполя

Принц Гаррі пішов всупереч віковим традиціям і волі королеви. У розвинених суспільствах тепер панує ліберальний індивідуалізм і суверенітет особистості над державою та її засадами. А в Україні?

Я не дивився весілля принца Гаррі та його нареченої Меган Маркл, яке відбулася в цю суботу в Лондоні. І якщо чесно – дізнався про нього вже після того, як воно пройшло. Але я з інтересом прочитав про цю подію.

Принц Гаррі – онук королеви Єлизавети II, а Меган Маркл – американська актриса і модель. Вона трохи старша за принца – їй 36, принцу 33. Її батько – білий з голландським і ірландським корінням, мати – афроамериканка. В її жилах немає королівської крові, вона не шляхетного походження, та ще й розлучена. Як актриса Меган Маркл відома за серіалом «Suits», завдяки участі в якому і познайомилася з принцом.

Ще Меган відома тим, що в 11 років написала лист Гілларі Клінтон, обурена сексистською рекламою мийних засобів. В результаті виробник, велика компанія, змінила концепцію: жінка перестала бути додатком до прання і готування. Меган багато займалася благодійністю, у неї добре серце, і це говорять всі, хто її знає. Тож принц Гаррі пішов всупереч віковим традиціям і волі королеви, тому що просто її покохав. Перед весіллям Меган довелося змінити громадянство з американського на британське, а також віру – на англіканську.

Чим більше розвинене суспільство, тим воно стає мудрішим

Коротше, це весілля ламає всі традиції. І я вважаю, що це прекрасно, тому що традиції для того й існують, щоб їх іноді не дотримуватися. Світ змінився і це торкнулося зокрема королівської сім’ї. У розвинених суспільствах тепер панує ліберальний індивідуалізм і суверенітет особистості над державою та її засадами. Чим більше розвинене суспільство, тим воно стає мудрішим, стриманішим і толерантнішим. У лідерстві цінується емоційний інтелект, наявність душі, вміння надихати і емпатія.

Але з цим не згоден Сєрьожа з Борисполя, у якого замість обличчя на аватарі – обскубана качка. Він вважає, що членами королівської сім’ї повинні бути виключно білі люди. Все це також не подобається Мар’яні зі Львова: «А краще не знайшлося? Або вибирав з тих, до кого зміг дотягнутися?» – пише Мар’яна про принца Гаррі. «Де він таку відкопав?» – ставить запитання Андрій, житель Кременчука, адресуючи своє запитання нареченому. До речі недавно Кременчуцьким виконкомом було затверджено новий графік відключення гарячої води.

Базовим етичним виявом жлобства є нездатність людини адекватно оцінювати те, що відбувається навколо і змушувати себе змінюватися відповідно. Змінюватися з урахуванням тієї швидкості, з якою змінюється світ.

Тому з одного боку маємо унікальний соціальний феномен єдності, що дозволяє меншості міняти на краще реальність навколо себе. А з іншого – гігантську кількість жлобів, що агресивно пожирають і переварюють всі ці досягнення.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!