ЛЕНТА

Путін грається з безхребетністю нашого президента

“Путін шукає безболісний вихід із конфлікту, але йому це легко не вдасться. Бо українське суспільство не хоче миру з Росією – воно хоче перемоги над нею”, – зазначив народний депутат.

На сайті “Главред” відбувся чат із народним депутатом України, членом комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Володимиром Парасюком. Спілкуючись із читачами, він розповів, кому і навіщо потрібна “справа Бубенчика”, чому він вважає, що в Україні намагаються змінити ставлення суспільства до подій на Майдані, і де пишуть цей сценарій, чому Надія Савченко опинилися під арештом, а також чи злякалися парламентарі “плану Савченко” – обрушити на них купол Верховної Ради. Крім того, гість “Главреду” пояснив, чому мінські переговори не мають сенсу, чому не виконуються жодні перемир’я, а також кому з українського боку вигідне продовження війни на Донбасі.

Подаємо стенограму чату з Володимиром Парасюком.

liubomir482: Ви стали одним із тих, хто виявив готовність взяти Бубенчика на поруки. Чому? Ви добре знаєте Івана Бубенчика і настільки впевнені в ньому?

Володимир Парасюк: Знаю його тепер уже давно, бо від Майдану пройшло чотири роки. Ми разом із Іваном були у батальйоні “Дніпро-1”.

Чому я вирішив взяти його на поруки? Напевно, я б кожного, проти кого порушили подібну справу і кому висунули подібні звинувачення, взяв би на поруки, знаючи чи не знаючи цю особу.

liubomir482: Звідки ростуть ноги у розмов про те, що ви можете опинитися на лаві підсудних разом із Іваном Бубенчиком через розстріл “беркутівців”? Кому і навіщо вигідно вас звинуватити в цьому?

Володимир Парасюк: Це – позиція ГПУ, яка неофіційно блукає в кулуарах Верховної Ради, серед журналістів. Кому це вигідно? Зараз у розслідуванні справ Майдану хочуть змінити напрямок. На п’ятому році після всіх цих подій чинна влада не дала відповіді на питання “хто вбивав людей?”. Вона і не дасть відповіді на нього. Аде більшість із тих, хто розстрілював Небесну сотню і далі працюють у правоохоронних органах. Тому й обрали проросійську версію – мовляв, “Майдан сам себе розстріляв”, а звинуватити хочуть у цьому людей, які взяли до рук зброю для власного захисту і застосували лише тоді, коли склалася критична ситуація, і коли на Майдані вже було більше двадцяти вбитих.

Tianna: Пане Володимире, як ви вважаєте, якщо Бубенчика засудять, а жоден вбивця Небесної сотні так і не буде покараний, які наслідки це матиме для влади, і які висновки можна буде зробити про зміни в українському суспільстві, які відбулися або не відбулися після Революції Гідності?

Володимир Парасюк: Ми не повинні допустити того, щоб хоч один майданівець був кинутий за ґрати за те, що він був на Майдані. Все.

Illya Matyushenko: Прокоментуйте, будь ласка, “справу Бубенчика”. Особливо цiкавить ваша думка стосовно висловлювань Бубенчика у спілкуванні з іноземними ЗМI щодо того, що він особисто та навмисно вбивав “беркутівцiв” та пишається цим. Чи повинні правоохоронці затримувати громадянина, який публічно розповідає про скоєне ним убивство, незалежно від того, була це самооборона чи ні?

Володимир Парасюк: На Майдані була зброя. Люди її застосували в самому крайньому випадку. Щоб ви розуміли, коли відбувся перший постріл зі сторони мітингувальників, на той час вже загинули люди від куль “Беркуту”. Всю цю ситуацію треба розглядати в комплексі, а не так, як нам хочуть нав’язати: мовляв, це окремий епізод. Країна сприйняла цей період як особливий, і було прийнято політичне рішення захистити всіх учасників Майдану. Але комусь зараз цікаво змінити ставлення суспільства до цих всіх подій. Думаю, цей план точно пишуть не в Україні. Будьте розумними.

Fargo: Як ви гадаєте, чи повернеться Надія Савченко в українську політику? Вірите, що вона справді планувала все те, про що казав Луценко?

Володимир Парасюк: Я вважаю, що Надія Савченко зв’язалася не з тими людьми, з якими потрібно, і перейшла межі, які переходити не варто. Як буде надалі? Думаю, знову ж будуть її використовувати. Чи в це будуть вірити українці? Не від мене залежить.

semen_senia: Как думаете, как будет выглядеть в глазах мирового сообщества, которое приложило немало усилий для освобождения Савченко из российской тюрьмы, то, что Савченко будет на скамье подсудимых, но теперь здесь, в Украине? И с каким злорадством воспримут это в России – Героя Украины судят на ее же родине?

Володимир Парасюк: Щодо того, що скаже світова спільнота – аналізуючи останні події, які відбуваються на нашій планеті, можна стверджувати, що зараз нікого нічим не здивуєш. Думаю, всі дуже добре розуміють, що Україна і весь цивілізований світ – у стані війни з Російською Федерацією.

Стас Дорошенко: Запитання до вас щодо ситуації із Савченко. Спочатку влада зробила з неї ледь не національну героїню, а тепер ця ж влада виставляє її як ворога нації. Чим це все закінчиться для самої Савченко? Чи не краще було б, якби вона не йшла у парламент, а вирушила б на фронт на Донбасі?

Володимир Парасюк: Про що думає Надія Савченко, напевно, треба запитати у неї самої. Що я можу тут сказати… Я їй десятки разів говорив, щоб вона була обережною, бо її можуть використати.

Smilik: Як вам здається, у Раді злякалися після того, як озвучили “план Савченко” щодо дій у ВР? 🙂

Володимир Парасюк: Звичайно. Будь-яка влада боїться втратити владу. А коли взагалі йдеся про загрозу життю, тоді реально можна побачити страхи тих людей, які приходять у Верховну Раду задля власного збагачення чи переслідуючи якісь інші меркантильні цілі.

Dinka: Володимире, коли ви потрапили до стін Ради і стали депутатом, що вас найбільше вразило здивувало (приємно і неприємно) у побаченому в парламентському середовищі? Були якісь речі, які стали для вас справжньою несподіванкою та розчаруванням?

Володимир Парасюк: Приємне – я побачив велику кількість людей, які не продаються. А вразило те, що частина з них взяли і продалися. І саме приміщення Верховної Ради – “совок” рідкісний.

Pavlo: Які політсили пропонували приєднатися до них? Як “мотивували”? І чому ви відмовлялися, адже і досі не входите до складу жодної партії?

Володимир Парасюк: Коли йшов у Верховну Раду, пропонували гроші. Коли вже став депутатом, теж пропонували. Тепер не пропонують. Бо я їм сказав: “Я візьму ці гроші, викладу на трибуну Верховної Ради і дам відповідь всьому суспільству, де знаходяться їхні гроші, які в них вкрали”.

Gallina: Чи змінило вас перебування у стінах парламенту? Спрацювала приказка “з вовками жити – по-вовчому вити”?

Володимир Парасюк: Взагалі я не можу сам себе судити. Я думаю, що людські якості не змінилися. Звичайно, я став жорсткішим, бо, на жаль, в українському політикумі без стійкості далеко не зайдеш.

klim_s: Ні для кого не секрет, та й для вас особисто теж, що ви прославилися як один із тих депутатів, які найчастіше стають учасником парламентських з’ясовувань стосунків кулаками. У жодному разі це не дорікання чи бажання вас образити! Скажіть, чому так виходить, чому ви для себе обрали в тому числі такий спосіб донесення своєї позиції опоненту? Вважаєте бійки ефективним і корисним інструментом?

Володимир Парасюк: Бійки – це не мій метод боротьби. Це – реакція на те, що в країні немає справедливості. На Майдані ми захищали свою гідність, кидаючи “коктейлі Молотова” і бруківку. Тепер я свою гідність захищаю так. І коли приходить крайня межа, я далі зриваю бруківку і кидаю “коктейлі Молотова”.

qwerty123: Что вы считаете наибольшим достижением и наибольшим разочарованием Революции Достоинства? Стоили ли колоссальные жертвы того, что есть сегодня?

Володимир Парасюк: Людське життя – безцінне.

А чи переміг Майдан? Я вважаю, що переміг. Ми стали більш вільними і почали розвиватися як громадянське суспільство.

Якщо говорити про конкретику, то це – створення “соціальних ліфтів” і потрапляння дійсно чесних людей у владу.

demchenko_d.: Як ви думаєте, чому зараз акції протесту в країні не отримують широкої підтримки населення? Наскільки ймовірними ви вважаєте нові майдани?

Володимир Парасюк: Після останніх подій, які відбувалися в державі, я зрозумів, що нового Майдану не буде – буде завершення Революції Гідності. На даний момент боротьба триває, а коли вона закінчиться – залежить від нашої активності.

Viktor: На Заході періодично кажуть, що Порошенко певною мірою дедалі більше уподібнюється до Януковича. Чи погоджуєтеся з цим?

Володимир Парасюк: І на Заході, і на Сході. Цілком погоджуюся з вашою думкою, і більше тут немає чого додати. Хіба що тільки одне – Порошенко вміє спекулювати на національних досягненнях.

qwerty123: Как думаете, нынешняя власть помнит историю своих предшественников или расслабилась, думая, что ее не мог точно так же свергнуть? Януковичу хоть было куда бежать, а Порошенко куда денется?

Володимир Парасюк: Порошенко дуже боїться втратити владу. Він прокидається з думкою “як ще раз обдурити людей” і з цією думкою засинає. І коли суспільство вважає, що владі плювати на людей, то це неправда. Влада вас боїться. Інколи бачив, як у Верховній Раді якийсь політик читав коментарі під своїм постом, і по його очах було видно, що йому страшно, бо його вчинок обурив суспільство.

dim-dim: Володимире, як би ви оцінили ймовірність дострокових парламентських та президентських виборів на даний момент? І від чого це буде залежати?

Володимир Парасюк: Я думаю, що їх не буде. Не за горами чергові вибори і президента, і парламенту. Порошенко буде готовий йти на вибори, коли відчуватиме, що хоч теоретично зможе втриматися при владі.

Александр Ликаренко: Чи залишитеся ви в політиці після закінчення каденції цієї Ради?

Володимир Парасюк: Думаю… Думаю…

Wrangler: Сейчас, согласно социологии, у нас два главных кандидата на президентское кресло – Тимошенко и Порошенко. Такой расклад, по-вашему, сохранится и до выборов? Или могут “выстрелить” какие-то неожиданные варианты?

Володимир Парасюк: Про розклади будемо говорити, коли всі охочі подадуть свої кандидатури на посаду президента.

Фанзона Фм: В интервью Гордону вы озвучили свою мечту – стать министром МВД. Каким образом вы будете ее воплощать? Просто попросите Авакова уйти в отставку?

Володимир Парасюк: Плані свої я озвучувати не буду, бо якщо мій ворог буде знати про них, автоматично я програю. Але “дорожню карту” по реалізації цієї цілі я вже написав. Маю надію, вона буде ефективною. Бійтеся. 🙂

Тарас Тесляк: Сергій Притула – президент, ви – міністр внутрішніх справ. Мені це подобається. А вам?

Володимир Парасюк: Це – страшний сон Петра Порошенка і його корупційного оточення. 🙂

Eduard_Zujko: Чи не хочете ви балотуватися в президенти?

Володимир Парасюк: Я вже сто разів відповідав: мені – 30, а хочу чи не хочу – це дуже згубне відчуття. Я більше прихильник того, потрібно це або не потрібно. Час покаже. Зараз потрібно багато вчитися і багато читати.

Galina_Yakovenko: Когда и кого будете выставлять в качестве единого кандидата в президенты?

Володимир Парасюк: Я сам чекаю, коли нам оголосять повний список. І про мій вибір буде знати тільки одна людина – це Володимир Парасюк. Ми самі повинні визначатися, хто нам подобається, а хто – ні. А принцип “стадного інстинкту” не повинен бути притаманний для країни, яка хоче демократично розвиватися.

Galina_Yakovenko: Кто такие сейчас националисты? Раньше это был Чорновил. А сейчас это кто? Приведут к власти Аваковa?

Володимир Парасюк: Націоналізм – це стан душі. Націоналіст – це патріот, який, окрім декларування любові до своєї держави, ще щось робить, щоб ця держава була сильною і незалежною. А чи скористаються погані люди цими щирими бажаннями – це залежить від нас самих.

Юрій Демчина: Ви під час свого депутатства здобували вищу освіту, а деякі з ваших колег по парламенту під час роботи у Верховній Раді навіть пишуть дисертації. Чи не вважаєте ви свої та дії ваших колег явним конфліктом інтересів з можливою корупційною складовою? Хочу уточнити, що я не проти освіти і інтелектуального розвитку депутатів. Мене цікавить етичний бік питання отримання диплому. Чи допустимо дозволяти захист кваліфікаційної роботи людині, яка має всі можливості впливати на членів комісії, які приймають захист цієї роботи?

Володимир Парасюк: Я свою освіту здобував 12 років. Звичайно, були періоди, коли доводилося кидати навчання, бо потрібно було працювати. Але я дійшов до логічного завершення і отримав диплом. Захищав я його відкрито за присутності журналістів і всіх охочих. Захистив на “чотири”. Вважаю, заслужено.

Щоб розставити всі крапки над “і” – мій батько у дуже хороших стосунках з Іваном Олександровичем Вакарчуком, і, щоб ви розуміли, ні разу ніхто не підходив до нього за якимись привілеями або з якимись проханнями.

Kiianyn: Що по суті і на практиці зміниться від зміни назви з АТО на Операцію об’єднаних сил?

Володимир Парасюк: У глобальному сенсі – нічого. Щоб ви всі розуміли: на носі вибори, і Порошенкові потрібно надавати відповідь на питання “що ти робиш, щоб завершилася війна?”. От він і придумав. На цьому він буде будувати свою передвиборчу агітацію. А чи повірять у це люди? Я особисто сумніваюся.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!