ЛЕНТА

Путін збирається в космос: Росія готує місію на Місяць і Марс

Росія зібралася освоювати Місяць і Марс, однак ці плани можуть бути здійснені не раніше 2030 року. Про це заявив президент Росії Володимир Путін, передає прес-служба Кремля.

Він нагадав, що раніше підписав Указ про створення надважкої ракети, яка і буде призначена для роботи в далекому космосі, – спочатку на навколомісячній орбіті, а потім для доставки вантажів на Місяць, щоб там створювати відповідну станцію. Також російський президент підкреслив, що повинен бути і транспортний пілотований корабель.

“Так що ми геостаціонарну орбіту будемо далі освоювати і місячну. Спочатку місячна орбіта, обльоти, станції повинні створюватися на місячній орбіті. Спочатку станція, а потім вже модулі на самому Місяці. У всякому разі, так планується. І більш віддалена перспектива, але вона теж реалізована, звичайно, робота по марсіанським програмам. Там дві програми. … Ми маємо намір співпрацювати. У нас адже партнери і по Місяці, і по вивченню Марса – США, Канада, Японія, Євросоюз”, – сказав Путін, але зауважив, що на Марс складно долетіти.

 

Президент РФ сказав, що місячна програма розрахована до 2030 року, у всякому разі перша її частина.

“Уже закінчується робота над створенням корабля “Федерація”, і почалася робота над надважкою ракетою, яка використовуватиметься для роботи на Місяці. Так що тут сумнівів немає, будемо активно працювати і будемо цю програму здійснювати. Правда, ось ця надважка ракета, перші випробування, плануються років через 10, але якщо ми зможемо прискоритися, то зможемо це зробити”, – додав російський лідер.

У свою чергу засновник компанії SpaceX Ілон Маск раніше пообіцяв польоти на Марс вже в 2019 році. Очікується, що ракетна система SpaceX BFR матиме можливості для міжпланетних подорожей і буде повторно використовуватися.

Нагадаємо, сайт “Сегодня” записав інтерв’ю з уродженцем Житомира, випускником Київського політеху Сергієм Якимовим, який розповів про незалежну колонію на Марсі і як готується до польоту в космос.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!