Путінська пропаганда значно небезпечніша за пропаганду комуністичну, — Каспаров

Технологію змішування фейків зі справжніми новинами влада РФ на чолі із президентом Володимиром Путіним спочатку «відточила» всередині держави, а потім у сусідніх країнах, зазначив російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров.

Кремль понад 10 років створював і налагоджував пропагандистську машину. Про це російський опозиціонер, 13-й чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров заявив у інтерв’ю «Фактам и комментариям», яке опублікували 4 квітня.

За його словами, технологію змішування фейків зі справжніми новинами влада РФ спочатку «відточила» всередині держави, потім у сусідніх країнах, далі у Східній Європі, а «тепер почувається такою впевненою, що атакує весь вільний світ».

«Технологічні компанії, такі як Google, Apple, Facebook, мають усі можливості зупинити ці порушення. Але потрібна політична воля, а не тільки технічні можливості. Повністю позбутися фейків і ботів, звичайно, не можна, але можна суттєво скоротити їхній вплив на користувачів. Russia Today – яскравий тому приклад. Захід визнав, що це не незалежний телеканал, а пропагандистська зброя. А коли йде війна, до таких речей треба ставитися з усією серйозністю», – пояснив Каспаров.

Він запевнив, що «путінська пропаганда значно небезпечніша за пропаганду комуністичного зразка 50-річної давнини».

«Та пропаганда базувалася на ідеологічних засадах. І вони були очевидними. А Путін (президент РФ Володимир Путін. – ) постійно змінює маски. Їх у нього багато: ультраправі, лівацькі, євроскептики… Підходить усе, що може розхитати статус-кво», – зазначив опозиціонер.

За даними Держдепартаменту США, Москва щорічно виділяє $1,4 млрд для забезпечення роботи складної системи пропаганди, яка подає бачення Кремля на події у світі 30 мовами.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Путінська пропаганда значно небезпечніша за пропаганду комуністичну, — Каспаров
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook