Рада провалила зміни складу ЦВК: стала відома причина

У сесійній залі намітилася криза в розгляді важливого питання – Парубій заговорив про загрозу виборам

Верховна Рада не змогла почати процес звільнення/призначення членів Центральної виборчої комісії (ЦВК) через відсутність голосів у залі.

За його словами, до нього ще вчора зверталися голови фракції Ради, що їх депутати сьогодні не голосуватимуть з питань ЦВК.

«Вчора до мене звернулися кілька голів фракцій з тим, що вони не братимуть участі в голосуванні сьогодні. Відповідно, це ставить під великий ризик формування ЦВК. Якщо ми під час голосувань та розгляду знімемо старий склад ЦВК, а новий не виберемо, це нас приведе до юридичного колапсу і всю українську державу. Тому я хочу поставити питання на рейтингове голосування. Якщо не буде голосів, це питання буде відкладено. Хоча я глибоко переконаний, що ми не можемо зі старим ЦВК входити в нові вибори».

У підсумку за розгляд питання в сесійній залі проголосували лише 189 депутатів, більшість з яких – БПП. Таким чином, спікер зробив висновок, що депутати не зможуть вийти на голосування за вище зазначені питання.

У свою чергу депутати пояснили своє небажання голосувати тим, що нібито порушена процедура вибору кандидатур. Зокрема, в складі ЦВК повинні бути представники всіх фракцій парламенту. Крім того, вони вказали, що на 13 місць внесені 14 кандидатур, що також, за їхніми словами, порушує процедуру.

У зв’язку з відмовою депутатів голосувати, фракція БПП зробила заяву про те, що вона відмовляється від голосувань в Раді сьогодні і завтра.

«Те, що сталося в цій сесійній залі, чітко показало, хто за реформи, а хто проти. Тому ми вимагаємо терміново повернутися до розгляду питання про поновлення складу ЦВК. До результативного рішення цього питання, ми вважаємо, що Верховна Рада не має морального права розглядати будь-який інший законопроек», – сказав глава фракції БПП Артур Герасимов з трибуни парламенту.

Як розповідав заступник голови ЦВК Андрій Магера, новим членам Комісії потрібно більше часу для підготовки до виборів. За його словами, для ознайомлення з виборчим процесом знадобиться хоча б рік.

Також перезавантаження Комісії вже вимагають у Європарламенті – це одна з умов для отримання Україною нової макрофінансової допомоги ЄС. Причому, із застереженням: у новому складі Центрвиборчкому повинні бути представники всіх парламентських фракцій.

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чтобы получать лучшие новости, подписывайся @ntinua

Рада провалила зміни складу ЦВК: стала відома причина
×
Жми «Нравится», чтобы читать нас на Facebook