ЛЕНТА

Результати екстренного засідання: чи буде прибиральник подавати е-декларацію

Нещодавно спікер Верховної Ради Андрій Парубій дав доручення парламентському Комітету з питань запобігання та протидії корупції терміново скликати засідання, аби нарешті дійти згоди у питанні скасування декларування для громадських активістів.”Я даю доручення комітету під час засідання Верховної Ради України, під час виступів від фракцій, провести негайно екстрене засідання і прийняти рішення по 2-м зареєстрованих законопроектів”, – пояснив він.

Відомо, що в планах Антикорупційного комітету розгляд зазначених законопроектів був ще вчора, 2 квітня, втім з огляду на відсутність кворуму засідання не відбулося. Те саме повторилося й сьогодні.

ВР повинна звернути увагу на блок законопроектів на порядку денному, зокрема № 8120 і № 8120-1 щодо відстрочки надання перших е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Президент України Петро Порошенко наполягає на прийнятті парламентом законопроекту щодо скасування електронного декларування.

Пізніше стало відомо, що після кількох спроб депутати так і не спромоглися включити до порядку денного законопроекти про відтермінування та скасування декларування для громадських активістів та іноземців, членів наглядових рад.

На заклики Парубія голосувати і апеляції до публічної позиції окремих народних обранців та позиції міжнародних партнерів так і не відреагували: у підсумку голосів все ж не вистачило.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції на позачерговому засіданні ухвалило роз’яснення щодо особливостей подачі декларацій громадськими активістами.

“Ми, дійсно, сподіваємось, що парламент прийме рішення щодо скасування обов’язкового декларування активістів, але ми маємо розуміти, що зараз необхідно уточнити деякі поняття. Щось на кшталт того, що “не має прибиральник в громадській організації бути суб’єктом декларування”, – прокоментував новообраний голова НАЗК Олександр Мангул.

Він додав, що відповідним рішенням не заміняються норми чинного закону, а лише уточнюються актуальні питання щодо подачі декларацій конкретно громадськими активістами.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!