ЛЕНТА

Росія залишилася без дешевої горілки

Експерти відзначають, що попит на більш “слабку” горілку впаде

Мінімальна рроздрібна ціна на горілку в Росії з 20 серпня прирівнюється до мінімальної вартості 40-градусної горілки – 205 рублів (близько 86 грн. – Ред.) за півлітра. Наказ Мінфіну РФ про це набрав чинності. Документ опублікований на порталі правової інформації. Таким чином, МРЦ напою від 37 до 38 градусів підніметься на 9 рублів, а від 38 до 39 – на 4 рубля. Мінімальна вартість більш міцної горілки не зміниться, зазначає ТАСС.

Експерти відзначають, що попит на “слабкішу” горілку впаде. За даними керівника інформаційного центру Wine Retail Олександра Ставцева, продажі 38-градусного напою зростали, а тепер показники опустяться практично до нуля. “Причому настоянки, які гнали, в яких МРЦ так і залишиться на кілька рублів меншою, цю нішу не заповнено, у них свій покупець і споживачі горілки на настойку не перемикнуться”, – сказав він.

Мінфін пояснює своє рішення тим, що цінова уніфікація дозволить виключити ситуацію, коли виробники встановлюють ціну виключно на свій розсуд.

Нагадаємо, в Україні готують подорожчання вина і горілки. Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України запропонувало підвищити мінімальні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Про це йдеться в проекті постанови, який опублікувало МЕРТ. Документ винесено на громадське обговорення.

У Мінекономіки нагадали, що в 2018 році ставки акцизного податку на коньяк підвищені на 20% – з 105,80 грн до 126,96 грн за 1 літр 100% спирту.

Діючі мінімальні ціни на алкогольні напої введені у вересні 2017 року.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!