ЛЕНТА

Росія зазіхає на Європу: яка країна перша в черзі

Росія може спровокувати нову війну в Боснії і Герцеговині, якщо на той час втратить вплив на ситуацію в Сирії або Україні.

Таке припущення в ефірі програми “Грані війни” на ObozTV зробив експерт з проблем національної безпеки Тарас Жовтенко.

“Розкрутити цю ситуацію можна за дуже короткий проміжок часу. Тут все буде впиратися не в термінах проведення цих акцій. Росія буде, очевидно, очікувати політичної можливості, щоб посилити свої позиції в діалозі з США, або використати карту Балкан в той момент, коли карта Сирії або України буде вже бита Вашингтоном або його європейськими союзниками. З цього конкретного моменту можна відраховувати кілька діб до початку дестабілізації ситуації”, – вважає він.

За його словами, найвірогіднішим моментом початку таких акцій можуть стати президентські і парламентські вибори в жовтні.

“Це один з варіантів підстраховки, щоб нівелювати несприятливий результат виборів, або щоб взагалі припинити дипломатичний процес і зупинити демократизацію цієї точки Балканського регіону”, – підкреслив експерт.

Крім того, він зазначив легкість, з якою Москва переходить від інформаційних атак до використання силових методів.

“Цей сценарій абсолютно реальний зважаючи на те, наскільки Росія швидко переходить від політичних, інформаційних операцій до використання напіввоєнізованих формувань, в тому числі нерегулярних напівкримінальних місцевих груп, які отримують зброю з боку російських спецслужб. І закінчуючи використанням підрозділів спеціального призначення, які займаються підготовкою диверсійних операцій в формі неопізнаних зелених чоловічків, і аж до використання регулярних сил”, – додав Жовтенко.

Також він провів паралелі між Республікою Сербською і так званими Л/ДНР.

“Її існування доводить той формат, коли на території держави існує невизнана республіка і при цьому вона має серйозний сторонній вплив, і сторона, яка зацікавлена ​​в такому впливі, вона використовує цю республіку або частину території для дестабілізації ситуації в країні. Це один з ризиків балканізації конфлікту у форматі заморожування, який пропонувався Україні. Зараз Боснія і Герцеговина демонструє нам реальні ризики від такої ситуації”, – підсумував експерт.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!