ЕКСКЛЮЗИВ

Росію не зможуть позбавити права вето в ООН – спецпредставник США Курт Волкер

Американський дипломат відзначив важливість діалогу з РФ як з країною, зацікавленою у конфлікті в Донбасі.

Спецпредставник Сполучених Штатів Америки Курт Волкер сумнівається, що Росію можуть позбавити права вето в Організації Об’єднаних Націй в питанні введення миротворців на Донбас, передає Ukr.Media.

Про це він заявив в інтерв’ю на телеканалі .

“Коли мова йде про ООН, звичайно, Росія має право вето. Я не думаю, що хтось буде намагатися це змінити”, – сказав він. Волкер зізнався, що взагалі не розглядає такий варіант, оскільки “дуже важливо комунікувати з Росією напряму”.

“Вона грає ключову роль в цьому конфлікті. І якщо ми хочемо її вирішити, потрібно працювати з Росією. Вона повинна погодитися припинити конфлікт. Тому діалог дуже важливий”, – переконаний спецпредставник США.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що позбавити Росію права вето в питанні введення миротворців ООН на Донбас можна, визнавши її стороною конфлікту на рівні Ради Безпеки (стаття 27 Статуту ООН передбачає, що “сторона, що бере участь у спорі, повинна утриматися від голосування” – ред.).

У той же час Україна з партнерами наполягає, що миротворці повинні перебувати на всій окупованій території, включаючи неконтрольовану частина державного українсько-російського кордону. У США переконані, що російська концепція не забезпечить безпеку на Донбасі, а лише поглибить конфлікт.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!