ЛЕНТА

З легкої подачі США і РФ в Ізраїлі може початись третя світова

На Близькому Сході найближчим часом може спалахнути нова війна, в яку можуть вступити і США, і Росія.

Про це йдеться в статті німецького видання Tagesspiegel, передає Inopressa.

Зокрема, в матеріалі наголошується, що конфлікт стає все вірогіднішим через наслідного принца Саудівської Аравії Моххамад бін Салмана, який має намір перетасувати близькосхідні карти.

“32-річний бін Салман хоче звільнити свою країну від нафтової залежності і вступити в боротьбу зі своїм регіональним опонентом Іраном. Для цього йому потрібні впливові партнери – насамперед США і Ізраїль. Той факт, що наслідний принц став першим ведучим саудівським політиком, відкрито визнав право єврейської держави на існування, знаменує собою початок нової ери на Близькому Сході. Правда, мова йде не про мир, а про владу і формуванні нового блоку в регіоні”, – йдеться в статті.

При цьому принцу необхідна при цьому підтримка Америки в усьому, що він робить.

Свої заяви про єдиний з Ізраїлем майбутньому він зробив якраз в ході своєї поїздки по США, під час якої він намагається залучити інвестиції до свого проекту реформ “Бачення 2030”.

“Союз з Ізраїлем, про який говорить бін Салман, вписується в близькосхідну стратегію адміністрації Трампа”, – підкреслює видання.

До того ж Трамп і Салман, йдеться в статті, сходяться по багатьох позиціях.

Як приклад в матеріалі наводиться той факт, що принц вважає, що на Близькому Сході орудує “трикутник зла”, куди увійшли Іран, “Брати-мусульмани” і такі ісламські екстремісти, як “Аль-Каїда” і ІГІЛ.

На цьому тлі “замаячила перспектива перегляду розстановки сил часів холодної війни. У той час як США стоять на стороні Саудівської Аравії, Росія представляє інший табір. Зовсім випадково, саме в цю середу зустрічаються Ердоган, президент Ірану Рухані і президент Путін, щоб обговорити ситуацію в Сирії “.

Цьому блоку Салман хоче протиставити свій союз, куди крім країн Затоки увійдуть Єгипет, Йорданія і Ізраїль. Релігійні особливості при цьому ролі грати не будуть. Однак в загальній картині нового Близького Сходу присутні деякі косметичні вади, які можуть поставити хрест на проекті принца. Це доля палестинців: згідно з планами Трампа, вони повинні отримати не власну державу, а жити під ізраїльським протекторатом.

“І якщо принц не проти такого плану, то його батько, король Салман, заявив про прихильність традиційної позиції Ер-Ріяда. А вона полягає в тому, що Ізраїль повинен погодитися на рівноправне існування єврейської і палестинської держав”, – йдеться в статті.

Нові плани наслідного принца, який будь-що-будь хоче перетасувати близькосхідні карти і почати війну з Іраном, навряд чи принесуть мир в регіон, резюмує автор статті.

Нагадаємо, 6 грудня Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю , а також оголосив про перенесення в це місто посольства Сполучених Штатів з Тель-Авіва.

Як відомо, палестинці вважають східну частину Єрусалима своєю територією. Ці землі в 1967 році відбила армія Ізраїлю, і в 1980-му постановою парламенту приєднала до іншої частини міста. При цьому ООН вважає східний Єрусалим окупованою територією.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!