ЛЕНТА

Саакашвілі повертається в Грузію: які цілі цього разу ставить політик

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі планує після президентських виборів у республіці повернутися на батьківщину для боротьби з нинішньою владою.

 Про це йдеться в поширеному у вівторок його партією “Єдиний національний рух” відеозверненні до грузинського народу.

“Сьогодні економічне становище в Грузії катастрофічне. Причина – у розгулі мафії, яку очолює Іванішвілі (мільярдер, колишній прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі. – Ред). Він робить те, що робив у Росії, за допомогою кількох банків перетворив кожну грузинську сім’ю на боржників”, – заявив М.Саакашвілі.

За його твердженням, протягом останніх шести років прибуток банків у Грузії зріс ушестеро, досягнувши майже 1 мільярда ларі ($420 млн).

“Ми покінчимо з цією мафією, після чого насамперед будуть підвищені пенсії та зарплати вчителям і поліцейським. Ми покінчимо з цією владою цього ж року, після президентських виборів”, – заявив Саакашвілі.

Він наголосив, що має намір активно зайнятися зміною влади в Грузії. “Я обов’язково приїду до Грузії, і всі ці програми разом зі своєю командою особисто здійснюватиму. Я не залишу грузинський народ у біді”, – сказав М.Саакашвілі.

На думку грузинських експертів, підтримка Саакашвілі на батьківщині за останні роки суттєво ослабла і нині його підтримують не більш ніж 15% виборців. Кілька тижнів тому Саакашвілі звернувся до лідерів опозиційних партій у Грузії і запропонував їм висунути єдиного кандидата на майбутніх президентських виборах, але не знайшов підтримки з їхнього боку.

23 березня повідомлялося, що парламент Грузії затвердив в остаточному, третьому, читанні нову редакцію Конституції. Вона передбачає перехід республіки до парламентського правління.

Згідно з ухваленими поправками до Конституції, суттєво зростає роль парламенту в управлінні державою, водночас послаблюється інститут президента, а з 2024 року президента обиратимуть не прямим голосуванням, а призначеними виборцями.

Натисніть, щоб прокоментувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Події

вгору
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!